Sosyal Medya Danışmanlığı 2017-02-23T10:01:07+00:00

Web sitenizin tasarımını yaptırdıktan sonra sosyal medya danışmanlığı almanız da bir lüks değil ihtiyaçtır.

Sosyal ağlar ziyaretçi ve müşteri kullanımı açısından önem kazanmasıyla beraber çok popüler bir hale geldi. Sosyal ağların popüler olması tamamen insanların kullanım sıklığı ve alışkanlık haline getirmesiyle eş değerdir. Sosyal ağların önem kazanması beraberinde Sosyal Medya Danışmanlığı/Uzmanlığı alanlarını getirmiştir.

Firmaların sadece kurumsal yapılarına uygun web tasarım yaptırmaları yetmiyor. Aynı zamanda sosyal ağlarda da aktif yer almaları, kampanyalarla desteklemeleri gerekmektedir. Web dünyası bir bütün olarak düşünüldüğünde artık web sitesi ve sosyal ağ kavramları ayrı düşünülemiyor. Birçok markalaşmış firma sitelerinde sosyal ağlara ait butonları görmüşsünüzdür. Markaların da bu alana önem verdiklerinin bir göstergesidir. Web sitenizin tasarımını yaptırdıktan sonra sosyal medya danışmanlığı almanız da bir lüks değil ihtiyaçtır.

Sosyal Medya nedir?

Türkiye’de Facebook ve Twitter ağlarından oluşmaktadır. Genel olarak Türkiye’deki kitle bu ağlarda daha fazla vakit geçirmekte ve paylaşımlarda bulunmaktadır. Google’ın çıkarmış olduğu Google Plus sosyal ağı ise kısa zamanda bilinen ağlar kadar iyi bir seviyeye gelecektir. Kurumsal sayfalar hedeflemesinin faaliyete geçmesi ile danışmanlık hizmetimize bu ağda katılacaktır.

Sosyal Medya Danışmanı Ne Yapar?

– Firmanızın sosyal medya hesap yönetimi.

– Firmanıza uygun hayran kitlesini reklam kampanyaları ve etkinliklerle arttırır.

– Aylık sayfalardaki hareketleri raporlar.

– Şikayet,destek konularına yardımcı olarak web yöneticisi ile ortak çalışma yürütür.

Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetinde markanızın sosyal medyada bilinir hale gelmesi ve popülerliğinin artması amaçlanmaktadır. Bu amaca yönelik markaların sosyal medyada en iyi şekilde yer alması sağlanmaktadır. Sosyal medyanın gücünü markanız için en iyi şekilde kullanmak markanıza değer kazandıracaktır.
Sosyal medya ile geniş kitlelere kolayca ulaşmak mümkündür. Bu nedenle hedef kitlesine en etkili ve kısa yoldan ulaşmak, marka değerini arttırmak ve markayı bilinir hale getirmek isteyen
firmalar için Sosyal Medya Danışmanlığı ihtiyaç haline gelmiştir. Dünyaca ünlü firmalar bile sosyal medyada etkili olarak yer alabilmek için çalışmalar yapmaktadır.
Sosyal Medya Danışmanlığı aslında geniş bir kavramdır. Sosyal medya denilince akla sadece facebook ve twitter gelir ancak sosyal medya bu sitelerle sınırlı değildir. Bu sitelerin yanı sıra Google Plus, Instagram, Foursquare, Youtube, Vimeo ve Pinterest gibi büyük sitelerde markanın amacına göre yer alması sağlanır.
Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetini belli bir süreye sıkıştırmak mümkün değildir. Planlama, hedef belirleme, hedefe en iyi şekilde ulaşma, sonuçları analiz etme ve sonuçlara göre hareket etme gibi adımlar mevcuttur. Bununla beraber firmanın isteklerine göre tahmini bir süre belirlenmektedir. Ancak standart bir süre uygulaması yoktur.
Sosyal Medya Danışmanlığı hizmeti büyük bir iş planı içerisinde yürütülmektedir. Çalışma sonunda sonuçlar rapor olarak sunulmaktadır. Firmanın bu hizmeti alarak sosyal medyada daha etkili ve aktif olmasının garantisi verilmektedir.
Sitemizin iletişim bölümünden Sosyal Medya Departmanımıza ulaşarak gerekli bilgiyi ve sizin için hazırlanacak olan özel teklifi öğrenip Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetini alabilirsiniz.
Basın danışmanlığı
İtibar yönetimi