fbpx

Çağın Sosyal Ortam Hizmeti; Sosyal Medya

Sosyal medya son yıllarda kullanımı artan ve teknoloji ile bilişim alanındaki gelişmelerden etkilenerek sürekli gelişme gösteren bir sosyal ortam hizmetidir. İnsanlara sosyal medya sayesinde gidemediği yerlere giderler, görmediği insanları görürler, tanışmaları mümkün olmayan insanlarla tanışırlar, yeni şeyler keşfederler ve bunları yapmakta meraklı ve ısrarcı olurlar. Sosyal medya, insanların internet ortamında çevrimiçi olarak sosyalleşmesi ve çok hızlı bir şekilde gelişme göstermelerini sağlamaya çalışır. Sosyal medya insanların bilgi edinmesi için de insanlara oldukça fazla da hız kazandırmıştır. Bir yerde gerçekleşen bir olay çok hızlı ve kolay bir şekilde sosyal medya sayesinde tüm dünya ile eş zamanlı olarak paylaşılabilmektedir.

Sosyal Medya Hizmetleri Nasıl Değerlendirilir?

Sosyal medya, insanlara günümüzde çok fazla çeşitli hizmet ve olanaklar sunmaktadır. İnternet ve bilişim sektörü giderek hızlı bir gelişme göstermektedir. Bunun sonucunda da sosyal medya ağları çoğalmakta ve aynı hızla sosyal medya kullanıcılarının sayısı da artmaktadır.

Sosyal medyanın insanlara sağladığı hizmetlere örnek verecek olursak; internet üzerinden çok eskiden tanışmış olduğumuz ancak belirli bir süre sonra iletişimimizin koptuğu insanlarla yeniden iletişim kurup onlarla arkadaş olmamıza yardımcı olurlar. Başka bir örnek ise, insanların nerede, nasıl olduklarını paylaşmaları, bunlarla ilgili resimler, videolar ve sözler paylaşmaları sosyal medyanın insanlara sağladığı bir diğer hizmettir. Aynı zamanda sosyal medya bilgi verme ve bilgiyi kolay ve hızlı bir biçimde yayma konusunda da insanlara hizmet etmektedir. İnsanlar öğrenmek istedikleri bilgiler için ilgili oldukları sosyal medya hesaplarını kontrol ederek istedikleri bilgiye ulaşabilmektedirler.

Kobimedya olarak 13 yıllık tecrübemizi müşterilerimize aktararak, müşterilerimizin sektöründe tanınır, bilinir, marka algısı pozitif yönde yüksek, kârlı şirketler haline gelmelerini sağlıyoruz. Bilişim ve medya alnında hizmet veriyor olmamız da müşterilerimize 360 derece pr hizmeti vermemizi sağlıyor. Sosyal medya danışmanlığı alan bir firmaya bilişim konusunda veya basın danışmanlığı konusunda da hizmet verebiliyoruz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara