fbpx

Drone ile havadan çekim fiyatları

Eskiden zor ve maliyetli olan havadan fotoğraf ve video çekim hizmeti, teknolojinin gelişmesi ile birlikte daha makûl fiyatlara daha kolay ulaşılabilir hale gelmiştir. Önceden gerçek bir helikopter ve pilot kiralayarak, oldukça büyük boyutlu kameralar ile maliyeti çok yüksek fiyatlara yapılan havadan çekimin yerine, 1,5 kg ile maksimum 15 kg ağırlığında drone denilen hava çekim araçlarıyla daha ekonomik şartlarda yapılmaya başlandı.

Peki drone ile havadan çekimin maliyeti nedir? Drone ile havadan çekim fiyatları neye göre değişir? Drone ile havadan çekim hizmeti; maliyeti kullanılacak cihaza, kullanan pilotun tecrübesine, çekim yapılacak alanın karakteristik özelliğine ve çekimin tamamlanma süresine kadar birçok değişkenin hesaplanarak verilecek olan  fiyattır. Ayrıca Drone ile havadan çekim yapıldıktan sonra, fotoğrafların ve videoların işlenmesi ve düzenlenmesi için de ek bir bütçe ayırmanız gerekebilir. Bu yüzden havadan fotoğraf veya video çekimi yaptırmadan önce, çalışmak istediğiniz firmalar ile bu konuları mutlaka görüşün. Hallederiz yaparız gibi cümleler sizi hüsrana uğratabilir.

Havadan çekim fiyatı alırken tüm hizmetin detaylandırılarak bütçe oluşturulmasına  önemle dikkat edin. Bu hizmeti kumandalı bir aleti uçurmak olarak görüp basite indirgemeyin. Uçuran kişinin dikkatsizliği veya olası ortam koşullarından etkilenen drone düşebilir veya birine zarar verebilir. Bu yüzden bu iş için  seçeceğiniz firmayı iyi belirlemelisiniz. Bir helikopter kiralamak kadar yüksek bütçeler olmasa da, ortalama 1 saatlik çekimi 500 – 1.000 TL gibi fiyatlara da yaptırmanız ticari açıdan mümkün değildir.

Drone ile havadan video ve fotoğraf çekimi hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Reklam dünyasında görselliğin önemi; teknolojideki inanılmaz hızlı gelişmeler ve tüketicilerin tercihi ile her geçen gün artmaktadır. Son yıllarda oldukça popüler olan havadan çekim hizmetimiz; oldukça geniş bir alanda ve sayısız açı kullanılarak çekim yapılmasını sağlar. Profesyonel yapım ekibimiz ve kendi ekipmanlarımızla hayalinizdeki kreatif havadan çekimleri 4K ve Full HD olarak gerçekleştiriyoruz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara