fbpx

E-Ticaret Sitesi İçin Reklamın Önemi

Sanal platformlar üzerinden, reel ticaret faaliyetlerine e-ticaret sistemi deniliyor. En net tanımıyla internet üzerinden alım- satım yapmayı sağlayan platformlar, e-ticaret sitesi olarak hizmet veriyor. Geniş açılı sektör yelpazesiyle; tekstilden kozmetiğe, iletişimden sanayiye, borsadan emlak ticaretine dek, neredeyse tüm sektörlerde sanal sistemler üzerinden gerçek ve doğrudan ticaret yapılıyor. Dijital platformlarda etkili ticaret yapmanın ilk temeli ise, reklam ve promosyonlardır.

Dijital Dünyanın Sanal- Üstü Reklamları

İnternet portalları, sosyal medya platformları, mobil uygulamlar, masa üstü ve web uygulamalarının tamamında, tanıtım yapmak önem arz eder. Dijital çağın iletişim araçlarını kullanarak hizmet ve ürün sunumu yapmak, ticari faaliyetleri etkin şekilde gerçekleştirmek için doğrudan ve/ veya dolaylı reklam yapmak gereklidir.

Direkt ve doğrudan reklam, tanıtımlar, kullanıcılara veri tabanları aracılığıyla filtrelendirilen ve kriterlerine göre sunulan reklam içerikleridir. E-ticaret sistemlerinde kullanılan özel yazılım programları ile arama motorlarında, sosyal medya sitelerinde, mobil uygulamalarda kullanıcının aradığı ürünü ona sunmak, dijital çağın en kolay tanıtım araçlarından biridir. Asıl maharet ise, hedef kitle olmadan, tüm siber platformlara, portalların tamamına ve tüm insanlara hitaben reklam ve tanıtım gerçekleştirebilmektir. Bunun anahtarı ise doğrudan olmayan reklam çeşitleridir. Kimi çevrelerce dolaylı, alt bilinç reklamları yahut çağrışım reklamları denilebilir.

Global Kitle Reklamları

Reel ticaretin sanal yollar ve dijital platformlarla gerçekleştiği çağın gerekliliği olarak reklam, en değerli iletişim ve ticaret aracıdır. Lakin tüm yaşam ağlarının reklamlarla kaplandığı, tüm insanların reklam- tanıtım ve devasa reklamcılık girişimlerinden sıkıldığı dönemlerde farklı olmak, gerçek dijital tanıtım sunmak, özel bir başarı gerektirir. Sosyal medya reklamcılığı, mobil uygulama reklamcılığı, e-ticaret reklamcılığı yaparken dikkat edilmesi gerekn temel öğe; benzersiz- dayatma olmayan ve yalın- net ifadelerle kullanıcıya ürün sunumu yapmaktır. Esas beceri, hedef kitleye değil hiç aklında olmyan kullanıcılara ürün sunumu ve satışını yapma becerisidir.

E-ticaret sitesi ve sanal mağazacılık sistemlerinde başarı, ticari sirkülasyon ve doğrudan ulaşım- erişim için reklam en önemli erişim aracıdır. Kullanıcıların dijital iknası ve ürünü kullanmak istemesi, reklam ve tanıtım içeriklerinde verilen mesaj ile doğrudan ulaşabilir niteliktedir.

E-ticaret danışmanlığı hizmetimiz ile sektöre yeni adım atacak firma veya bireyin bilinçlendirilmesi sağlanacaktır. Yaşayarak öğreneceği sıkıntılar ve ciddi maddi zarara girmesi önlenir.

tr_TRTurkish
Hemen Ara