fbpx

E-Ticaret Sitesi Nasıl Başarılı Olur?

Son beş yıl içerisinde hızla gelişen internetin bir sonucu olarak e-ticaret sitelerinde hızlı bir artış gözlemlenmektedir. En önemli soru ise bu kadar site varken müşterilerimizin sitemiz üzerinden alışveriş yapmalarını nasıl sağlarız.

Başarılı E-Ticaret Sitesi Oluşturma

Sitenin başarılı olabilmesi için hem müşterilerin gördüğü ara yüzde hem sitenin arka planında çalışan kod bloklarında hem de arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmek için SEO uygulamalarında yapılması gereken işlemler bulunmaktadır. Tüm bu işlem basamakları yapılmasına rağmen site istenilen yükselmeleri göstermeye bilir. O zaman öncelikle işlem basamakları tekrar gözden geçirilmesi yine başarısız olunursa profesyonel destek alınmalıdır.

Kullanıcıyı Etkileyen Düzenlemeler

-Kullanıcı siteye girdiği zaman onu mümkün olduğu kadar sade ama istenenleri veren ara yüzle karşılanmalı.
-Satılacak ürünlerin resimler, açıklamaları ve fiyat bilgileri net olarak belirtilmeli.
-Sitede sık sık kampanyalar düzenlenmeli ve daha önceki müşterilere mail veya SMS ile iletilmeli.
-Zamanında ürün teslimatına dikkat edilmeli.
-Şikâyet, istek ve talepler doğru değerlendirilmeli.

SEO Uygulaması

-Hazır e-ticaret yazılımları yerine kendinize özel SEO uyumlu yazılım kullanılmalı.
-Sitede mevcut ürün, kategori ve menülerin açıklamaları sade olmalı.
-Kullanıcılara ürünü yorumlama, puanlama hakları verilmeli.
-Site, karşılaştırma yapan ve en ucuz fiyat bulan sitelere eklenmeli.
-Sosyal medyayı yöneten bir personel olmalı.

Yeniden Pazarlama

Yeniden pazarlama aslında SEO uygulamasının bir basamağı olmasına rağmen içeriği göz önüne alındığında normal bir işlem basamağı olmadığını, aslında müşterilerin tekrar siteye girmesini sağlayabilmek için yeniden pazarlamanın çok önemli olduğunu anlayacaksınız. Yeniden pazarlamada kullanıcının siteye girdikten sonra kaç dakika kaldığı, sayfada ne kadar aşağıya indiği, hangi anahtar kelimeleri arattığı, hangi başlıklı konulara ağırlık verildiği, yoğunlukla hangi alanlara tıkladığı gözlemlenmektedir. Bu araştırmalar sonucunda sitede satın al butonunun nereye konumlandırılması gerektiğine, hangi konu başlıklarının üst sıralarda çıkarılması gerektiğine, reklamların nerelere konumlandırılacağına karar verilecektir.

E-ticaret danışmanlığı hizmetimiz ile sektöre yeni adım atacak firma veya bireyin bilinçlendirilmesi sağlanacaktır. Yaşayarak öğreneceği sıkıntılar ve ciddi maddi zarara girmesi önlenir.

tr_TRTurkish
Hemen Ara