fbpx

E-Ticarette Banka Kartı Kullanımı

İnternet Üzerinden Alışveriş Nedir?

Son zamanların yeni trendi online alışveriş. İnternet siteleri üzerinden ya da artık uygulama olarak telefon ve ya tabletlere indirildikten sonra sisteme kayıt yapılarak alışveriş yapılmasıdır. Sisteme giriş yapılabilmesi için öncelikle mail adresi ile alışveriş yapmak istediğiniz markanın sitesine üye olmanız gerekmektedir. Sitenin yazılımcıları alışverişi daha da kolay hale getirmek için kıyafetleri kategoriler halinde ayırıp aradığınız daha kolay bulmanızı sağladığı bir düzen oluşturmuşlardır. Beğendiğiniz ürünün renk ve bedenini seçtikten sonra tıpkı mağazadan alışveriş yapıyor gibi online alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Sepete attığınız ürünleri adres bilgilerini yazdıktan sonra seçtiğiniz ödeme türüyle sonlandırabilirsiniz.

Alışverişlerde Banka Kartı Kullanımı Nasıl Olur?

Banka kartları günlük hayat kullanımı için oldukça kullanışlı alışveriş araçlarıdır. Yapılan mağaza, market, restoran, sinema ya da aklınıza gelebilecek herhangi bir alışveriş türünde banka kartlarınızı, maaş için olanları ya da sadece hesabınız olduğu için sahip olduğunuz banka kartlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak günümüz trendlerinden biri olan online alışveriş için kullanmak istediğinizde küçük bir işlem yapmanız gerekmektedir.

Online alışveriş sepetinize attığınız ürünü adres bilgilerinizi de girdikten sonra kredi kartı ve ya kapıda ödeme seçeneği ile rahatlıkla alabiliyordunuz ancak kredi kartınız yoksa ve banka kartınızı online alışverişlerinizde de kullanmak istiyorsanız bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak ya da banka şubesine giderlik bankamatik kartımı online alışverişe açtırmak istiyorum dediğinizde de kartınızı internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde de kullanır hale gelebilirsiniz. Ancak alışverişlerinizde kredi kartı kullandığınız da taksit yapma şansınız varken banka kartınızı online alışverişe açtırmış olsanız bile taksit yapma şansınız yoktur. Tek çekim seçeneği ile alışverişinizi tamamlamanız gerekmektedir. Ürününüzün teslimat süreciyle ilgili bir değişiklik olmayacaktır. Süreç her ödeme seçeneğinde de aynı şartlarda ilerlemektedir.

E-ticaret danışmanlığı hizmetimiz ile sektöre yeni adım atacak firma veya bireyin bilinçlendirilmesi sağlanacaktır. Yaşayarak öğreneceği sıkıntılar ve ciddi maddi zarara girmesi önlenir.

tr_TRTurkish
Hemen Ara