fbpx

E-Ticarette Ödeme Yöntemleri

İnternet üzerinden yapılan alışverişler günümüzün vazgeçilmezleri arasına girmiştir. E-ticaret hayatımızda özellikle çalışan veya evden çıkamayan hanımlar için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Gerek hizmetin kapınıza gelmesi, gerekse ödeme kolaylığı bakımından çok tercih edilmektedir. E-ticaretin kolaylığı ödeme yöntemleri bakımından da önem kazanmıştır.

Kredi Kartı ile Yapılan Ödemeler

Kredi Kartları ile yapılacak ödemelerde; işlevleri tamamen aynı olan farkı sadece markası olan VISA veya MASTERCARD tercih edilebilir. Taksit öteleme, ekstra taksit veya vade farksız taksitlendirme gibi seçenekler alışverişi daha cazip hale getirmektedir. Ancak kredi kartı ile yapılan ödemelerde doğru bilinen bir yanlışı da buradan belirtmek isterim. Bazı firmalar, çalıştıkları bankaya ödedikleri komisyonu tüketiciden ( müşterisinden ) talep etmektedir ki buna vade farkı demektedirler. Ancak firmanın bankaya ödediği komisyon müşteriyi bağlamaz. Bu anlamda buna dikkat etmenizi öneririm.
Alışveriş yapılan sitenin ödeme alanında Sanal POS alanına kredi kartı bilgilerinizi girebilirsiniz.

Banka Kartı ile Yapılan Ödemeler

Taksit imkanı sunmayan ancak diğer bir güvenli ödeme yöntemi de banka kartıdır.
3D Secure özelliği olan güvenli İnternet sitesinde ödeme yapmanız mümkündür. Kart bilgileri şifreleme yöntemi ile bankaya iletilir. Ödeme ekranına belirli bir süre içinde cep telefonunuza gelen şifreyi girmeniz yeterli olacaktır. Güvenlik açısından oldukça tercih edilen bir yöntemdir.

Diğer Ödeme Yöntemleri

Fazla tercih edilen ödeme yöntemleri olmasa da kapıda nakit ödeme, havale, EFT yapılabileceği gibi PayPal, BKM Exspress, Turkcell Cüzdan gibi seçenekler de tercih edilebilir.

E-ticaret danışmanlığı hizmetimiz ile sektöre yeni adım atacak firma veya bireyin bilinçlendirilmesi sağlanacaktır. Yaşayarak öğreneceği sıkıntılar ve ciddi maddi zarara girmesi önlenir.

tr_TRTurkish
Hemen Ara