fbpx

En çok Tarkan’ı aradık

Kobimedya Bilişim ve Medya Hizmetleri olarak 2011 yılında tüm müzik kategorilerinde yaptığımız araştırmayla Türkiye’nin Google’da en çok aradığı sanatçıları araştırmıştık ve bu araştırmamız medyada da yer bulmuştu. Araştırmada Türk halkının ağırlıklı olarak Türk Pop Müziği dinlediği sonucu ortaya çıktı. En çok aranan 5 sanatçı ve şarkıları ise şu şekildeydi:

TARKAN: 2011’de Türkiye’nin Google’da en çok aradığı bir numaralı şarkıcı Tarkan. 2011’de Tarkan’ın en çok aranan şarkıları “Öp Öp” ve “Kayıp” oldu. Ayrıca Tarkan’ın, Bülent Ersoy’un 2011- Ekim ayında çıkan albümünde yaptığı düet büyük çıkış yapan aramalar arasında yer alıyor.

SERDAR ORTAÇ: 17 yıldır Türkiye’de müzik gündeminin gerçeği olmaya devam eden sanatçı, 2011’de Türkiye’nin Google’da en çok aradığı ikinci şarkıcı… Serdar Ortaç’ın en çok aranan şarkıları “Elimle” ve “Kolayca” şarkıları oldu.

SEZEN AKSU: 2011’de Türkiye’nin Google’da en çok aradığı üçüncü şarkıcı olan Aksu’nun en çok aranan şarkıları ise “Unuttun mu Beni” ve “Vay”dı…

SILA: Listedeki en genç şarkıcı olan Sıla, aynı zamanda ilk albümünü çıkaralı henüz 4 yıl olmasına rağmen elde ettiği bu başarı ile dikkat çekiyor. 2011’de Sıla’nın en çok aranan şarkıları “Kafa” ve “Boş Yere” oldu.

İSMAİL YK: Türkiye’de ilk oyuncağı yapılan sanatçı olan İsmail YK, 2011’de Türkiye’nin Google’da en çok aradığı beşinci şarkıcı… 2011’de İsmail YK’nın en çok aranan şarkıları ise “Facebook” ve “Sanane” oldu.


Kobimedya A.Ş olarak sektörde uzun yıllardır profesyonel işlere attığımız imza ve satış sonrası güçlü desteğimiz ile kurumsal firmalar tarafından dijitale yön veren şirket olarak tercih ediliyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz dijital hizmetlerle şirketlerin verimliliğini artırıyoruz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara