fbpx

Gelmiş Geçmiş En İyi Film Sahneleri

Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption-Andy Dufresne’in Hapisten Kaçışı
1994 yapımı başrollerinde Tim Robbins ve Morgan Freeman gibi usta aktörün yer aldığı film tüm zamanların en beğenilen filmlerindendir. IMDB puanı 9,2 olan film tüm sinema tarihinde en yüksek puanı almıştır. Stephen King’in aynı adlı kısa öyküsünden uyarlanan yapım birçok can alıcı sahneye sahiptir. Sinema tekniği ve senaryo uyarlanışı açısından ders niteliğinde olan her dakikasıyla eleştirmenler tarafından çok beğenilmiştir. Yine birçok eleştirmene göre filmin afişinde de yer alan Tim Robbins’in canlandırdığı Andy Dufresne’in hapisten kaçış sahnesi en iyi film sahneleri arasında yer alır.

Baba-The Godfather- Don Vito Corleone’nin Kedi Sevmesi

Filmin imza niteliğindeki sahneleri arasında yer alan en çok bilinen ve en çok atıf yapılan sahnesi Don Corleone’nin kedisini severken kendisinden yardım isteyen komşusuna “Bana hiç baba demedin,” diye serzenişte bulunduğu sahnedir. Filmin başında yer alan ve Marlon Brando’nun oyunculuğunu zirveye çıkardığı bu sahne üç film boyunca devam edecek sürükleyici öykünün filmlerde oldukça başarılı bir şekilde ele alınacağının habercisiydi. Bu film de bir roman uyarlamadır. Mario Puzo’nun aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Serinin devam filmlerinde Marlon Brando yer almamasına rağmen Al Pacino ve Robert De Niro onun boşluğunu fazlasıyla doldurmuşlardır.

12 Kızgın Adam – 12 Angry Men-Son Jürinin de Sanığın Suçsuz Olduğunu Kabul Etmesi

Çok para harcamadan da kaliteli işler ortaya konulabileceğini kanıtlar nitelikteki 1957 yapımı film tüm zamanların en beğenilen yapımları arasındadır. Birbirinden değerli oyunculuk dersi niteliğinde birçok sahneye sahip olmasına rağmen en iyi sahnesi cinayetle suçlanan sanığın berat olmasını sağlayacak son jürinin kararının verildiği sahnedir. Filmin finali niteliğindeki sahne sinema tarihinin en beğenilen sahneleri arasındadır.

Mekânınızın profesyonel fotoğraflarını çektirmek istiyorsanız bu hizmetimiz tam size göre. fotoğraf ve video  işletmenizi ve konumunu anlatmanın en kolay yoludur. Profesyonel ekipman ve kadro ile yanınızdayız.

tr_TRTurkish
Hemen Ara