fbpx

Google harita kayıt önemi

Google arama motoru milyarlarca insanın kullandığı doğru sonuca daha kısa sürede ulaştığı bir arama motoru haline gelmiştir. Size bu yazımızda, “Google İşletmeler Sayfası” bir çok kişinin bildiği şekilde yazmak gerekirse, “Google Haritalar”ından bahsedeceğiz.

Google haritaları nedir?

Google haritalar hizmeti yeni bir uygulama değil ancak Google’ın özellikle 2013 – 2014 yılları arasında daha fazla önem verdiği bir servis haline gelmiştir. Google haritalar ile lokal aramalarda, arama yapılan lokasyona özel sonuçlar getirmekte, bu durum da eşsiz bir kullanıcı deneyimi yaşatmaktadır.

Örneğin, Mecidiyeköyde bulunan bir kişi pizzacı diye arama yaptığında Google aramalarında karşısına sadece Mecidiyeköy’de bulunan pizzacılar çıkmakta. Başka bir örnek vermek gerekirse İzmir / Alaçatı’da Google üzerinden arama yapan bir kişi, otel yazdığında karşısına sadece Alaçatı’da bulunan oteller çıkmaktadır.

Google haritaların önemi

Mobil kullanımın artmasıyla birlikte Google kullanım oranı, dolayısıyla yer aramalarında haritaların önemi günden güne artmaktadır. Google doğal aramalarında çıkmayan siteler bile harita kaydı sayesinde, bölgesel yapılan aramalarda müşterinin karşısına çıkabilmektedir.

Bu konuyu bir örnekle anlatmak gerekirse, Bulunduğu bölgeyi tanımayan bir kişi yemek yemek istiyorsa anında cep telefonunu açacak ve ekrana restaurant veya cafe yazacak.Google bu aramayı ve arama yapılan bölgeye uygun sisteminde harita kaydı yapılmış bir işletmeyi müşterinin karşısına getirecek.

Yukarıdaki örneği çeşitlendirmek mümkün.Bu durumda kazanan harita kaydını yapmış işletme olacak. Çünkü rakiplerinin arasında sıyrılıp müşteriye ulaşmış olacak. Eğer müşterinin aklında başka bir yer yoksa müşterinin ilk tercihi olacak. Ayrıca müşterinin bu işletmeyi bulması için efor sarf etmesine gerek kalmayacak. Google zaten adres tarifini de yapıyor.

Google harita kaydı nasıl yapılır?

Google haritalarına kayıt olmak eskiden daha kolaydı çünkü kayıt sırasında cep telefonunuza bir SMS geliyordu, Google haritanızı anında yayınlamaya başlıyordu. Kısmen SMS doğrulaması ile Google harita kaydı yapılsa da, Genelde Google adresinize kartpostal göndermekte. Kartpostal üzerinde gelen şifreyi Google’a girmenizi istemekte. Anlaşılacağı üzere Sistem yaygın kullanılmaya başlandıkça, Kayıt olmak karmaşık hale gelmekte. Hele ki bilgisayar bilginiz biraz zayıfsa harita kaydı bir kabusa dönüşebilir. Kendiniz kayıt olsanız bile, hedef kelimelerinizde çıkamayabilirsiniz.

Google Haritalara kayıt olabilmek için isterseniz firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Bu sayede siz sadece uzmanlarımızın istediği bilgileri vererek, harita kaydınızı oluşturabilirsiniz. Verdiğimiz hizmet kapsamında hedef  kelimelerinizi belirleyerek bu hedef  kelimelerde çıkmanızı kolaylaştıracak çalışmalardan da ücretsiz yararlanabilirsiniz. Bu hizmetimize bu linkten ulaşmanız mümkün.

Google Business Google tarafından sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bu hizmet ile kullanıcılar rahatlıkla firmanıza ulaşabiliyor. Ancak ücretsiz olmasından dolayı herkesin eklediği bu kayıtlar arasında kaybolabilirsiniz. İşletme kaydınızın kuralına uygun olarak sürekli güncellenmesi firmanızın ön plana çıkmasına yardımcı olacaktır.

tr_TRTurkish
Hemen Ara