fbpx

Google Harita Kullanımı Ve Genel Özellikleri

Genel manada içinde bulunduğumuz çağ internet çağı olarak adlandırılabilir. Bu internet çağının ene büyük temsilcileri ve arama motoru hiç şüphesiz Google’dır. Google arama motoru olmasının yanı sıra birçok farklı servise de sahiptir. Bu servislerden en önemlisi ve en bilimlerinden biri olan ise Google harita servisidir. 
 
Google harita servisi genel manada oldukça kullanışlı bir yapıya sahip olan bir servistir ve gelişmiş ara yüzü sayesinde oldukça pratik ve basit bir kullanıma sahiptir. 
 
Google Harita Genel Özellikleri
 
Google harita genel manada bir yer bulma navigasyonudur. İstediğiniz her yeri resimli ve canlı dolaşmalar şekilde dahi bulabilmektesinizdir. İstediğiniz herhangi bir konumu aratarak oraya bulunduğunuz konumdan nasıl gidebileceğinizi öğrenebilmeniz mümkündür. 
 
Diğer yandan dünyanın istediğiniz her yerini canlı dolaşım şeklinde gezmeniz mümkündür. Bu genel manada oldukça gelişmiş bir teknoloji ve oldukça gelişmiş bir altyapı olanağı isteyen bir hizmettir. Bu hizmetin dünya üzerinde herhangi bir muadili ve rakibi yoktur. 
 
İstediğiniz herhangi bir konuma nasıl gideceğinizi sesli bir şekilde de anlatabilen Google harita genel manada oldukça kullanışlı ve pratik özelliklere sahip olmasıyla dikkat çekmektedir. 
 
Google Harita Nasıl Kullanılır
 
Genel manada cep telefonu üzerinden kullanılmak istenirse neredeyse bütün gelişmiş telefonlarda Google harita uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde Google haritaya kolay bir şekilde ulaşabilir ve kolay bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. 
 
Telefon üzerinden kullanım sağlamak için internet bağlantısı sağladıktan sonra uygulamaya girmeniz gerekmektedir. Daha sonra gitmek istediğiniz veya canlı gezmek istediğiniz yeri aratarak her iki özellikten de oldukça hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz. 
 
Google harita bilgisayar üzerinden kullanılmak istenirse gene Google arama motoruna Google haritalar yazmanız yeterlidir. Daha sonra çıkan arama bildirimine girerek istediğiniz mekâna nasıl gidebileceğinizi öğrenme ve istediğiniz herhangi bir mekânı canlı gezebilme imkanına sahip olacaksınızdır. 
 
Google Haritalar Konum Geçmişi Görüntüleme
 
Genel olarak Google harita servisinin en dikkat çeken özelliklerinden biride hiç şüphesiz konum geçmişi görüntülemedir. Belirli bir süre içerisinde nereye gittiğinizi nereden geçip nereye uğradığınızı oldukça açık bir şekilde görmeniz mümkündür. Tabii ki bu bilgilere ulaşmak için şifre ve e-mail bilgilerini bilmek gerekmektedir. Dışarıdan herhangi birinin bu bilgilere ulaşması olanaksız bir durumdadır. 
 
Diğer yandan özellikle unutkanlık problemi olan insanlar için oldukça kullanışlı bir özellik olan konum geçmişi görüntüleme buna ek olarak Google harita sevisinin en çok kullanılan özelliklerinden biri olmasıyla göze çarpmaktadır. Türkiye ’dede oldukça sık kullanılan bir özelliktir. 

Kobimedya alanında uzman, yenilikleri takip eden bir kadroya sahiptir. Bu sayede Google harita kaydınız sürekli güncel kalacak ve yeni gelişmelere uyumlu hale getirilerek maksimum düzeyde fayda görmeniz sağlanacaktır. Bu konuda bizimle çalışmak isterseniz bu linkten bize ulaşabilirsiniz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara