fbpx

Google’da 1. sayfada çıkmak için neler yapılmalı?

Google hayatımıza girdiğinden beri hiçbir şey eskisi gibi olmadı. İnsanların hayatını değiştirdi. Eskiden ansiklopediler karıştırıp bulabileceğimiz bilgilere 2 tıkla ulaşabilir duruma geldik. Bu alışkanlık, insanları tembelliğe itse de aslında çok büyük bir kolaylıktır. Peki her gün açılan milyonlarca internet sitesinden istediğimiz sonuçları Google bize nasıl sunuyor? Google bu sonuçları,  güncellediği ve geliştirdiği sistemleri kullanarak bizlerin karşısına getiriyor. Google sistemlerini geliştirmezse Google 1. sayfa kriterleri deşifre olur. Sonrasında  internet adeta bilgi çöplüğüne dönmeye başlar. Aradıklarımızı bulamayız, kaliteli sitelerin yerini kalitesiz internet siteleri alır.

Bundan yaklaşık 6 yıl önce çok büyük firmaların büyük bir kısmı SEO (Google optimizasyon) çalışmalarını gereksiz görürdü. Ancak günümüzde aynı firmalar Google çalışmaları için departman kuruyor, ciddi yatırımlar yapıyor. Bu durum kurumun içinde çalışan personel ile ne kadar yapılabilir tartışılır. Bunun nedeni, işe alınan çalışanların belirli bir süre sonra monotonlaşması ve değişen Google algoritmalarını takip edememesidir.

Şirketlerde Google çalışmaları için personel barındırılması ihtiyacı son 2-3 yılda oldukça arttı. Çünkü Google reklam bütçeleri firmalar için ciddi bir yük haline geldi. Eskiden kuruşlarla hesap edilen Google’a verilen popüler kelime reklamları, şimdilerde tıklama başı 9-10 TL gibi rakamları bulabiliyor. Durum böyleyken Google reklamları sayesinde kolay müşteri bulmaya alışan  firmalar Google 1. sayfada çıkabilmek için her yolu deniyor. 100’lerce alan adı alıp, web sitesi yaptıranı da var, 1000’lerce harita kaydı oluşturanı da. Aslında yapılması gereken iyi bir planlama, doğru çalışma metodu ve sabır. Google ne kadar sistem değiştirirse değiştirsin, değişmeyen tek şey kaliteli içeriktir.

Kobimedya A.Ş olarak sektörde uzun yıllardır Google optimizasyon (SEO) konusundaki başarımız ile rakiplerinizin 1 adım önünde olacaksınız. Google’da hedeflenen kelimelerde üst sıralarda olmak, markanız için şüphesiz büyük bir yatırımdır. Google optimizasyon danışmanlığımız 1 aylık bir hizmettir. Hizmet içeriğimiz kapsamında

tr_TRTurkish
Hemen Ara