fbpx

Google’da 1. sayfada çıkmak ne kadar önemli?

Dijitalleşen dünyada Google arama motoru şüphesiz ki çok önemli bir pazarlama aracıdır. Bu aracı doğru kullanabilirsek gerçekten hedef müşterilere ulaşabiliriz. Google’da hedeflenen kelimelerde 1. sayfada çıkabilmek işlek bir caddede mağaza açmaya benzer. Başarılı markalar bu durumu bildiği için sadece Google optimizasyon, SEO için ciddi bütçeler ayırırlar. Bu durumun sağlamasını şu şekilde yapabilirsiniz. Bilmediğiniz ürün veya hizmeti ararken nerede arama yapıyorsunuz? Uzun zamandır gitmek istediğiniz tatil için nerede otel ararsınız? Yapılan araştırmalar yeni bir ürün veya hizmet arayan kişilerin %78 gibi büyük bir oranının Google üzerinden arama yaptığını bizlere göstermektedir. Nüfus gençleştikçe bu oran artmaktadır. İster doktor isterseniz avukat olun veya bir oteliniz olsun , Google’da sizi arayan birileri hep var ama siz bu kişilere ne kadar ulaşabiliyorsunuz?

Google’da popüler bir hedef kelimede 1. sayfada çıkmak gerçekten çok zordur ancak imkansız değildir. Doğru yapılan çalışmalar ile sabırla beklendiğinde hedefe ulaşılır. Google’da 1. sayfada çıkmanın birçok kriteri vardır. Web sitenizin Google’a uyumu, web sitenizin güncel olması ve sürekli güncellenmesi bunların başında gelir. Yapılması gereken diğer işlemler teknik işlemlerdir. Örneğin bir hedef kelimede 50.000 site olduğunu varsayalım ama 1. sayfaya çıkabilecek site sayısı 10 adettir. Sizin diğer rakipleriniz arasında fark yaratmanız gerekmektedir. Google arama kriterlerini sürekli olarak değiştirmekte ve daha kaliteli olduğunu düşündüğü siteleri 1. sayfada çıkartmaktadır. En iyi web sitesine sahip olabilmek için de yatırım yapmanız gerekmektedir. Yoksa Google sizin sitenizi neden rakiplerinizin önünde çıkarsın? Google’da birinci sayfada çıkabilmek için düşük bir bütçeniz ve az bir bilginiz varsa kesinlikle bu işe kalkışmayın. 10 TL – 100 TL’lik fake yöntemlerle asla 1. sayfaya çıkamayacağınızı bilin.

Bu konuda 2 şekilde hizmet vermekteyiz. 1. Genel optimizasyon çalışması; web sitenizin genel yapısında yaptığımız iyileştirmeleri kapsamaktadır. Mevcut kelimelerinizde daha üst sıralarda yer alabilirsiniz. Bu hizmetimiz Google genel optimizasyon, Diğer hizmetimiz  ise kelime bazlı optimizasyon hizmetidir. İstediğiniz hedef kelimelerde 1. sayfaya çıkmanızı sağlıyoruz. Bu hizmetin ücretini, seçtiğiniz kelime, kelimenin rekabet düzeyi gibi faktörler belirlemektedir.Bizimle,  http://kobimedya.com/iletisim/ Buradan iletişime geçebilirsiniz.

Kobimedya A.Ş olarak sektörde uzun yıllardır Google optimizasyon (SEO) konusundaki başarımız ile rakiplerinizin 1 adım önünde olacaksınız. Google’da hedeflenen kelimelerde üst sıralarda olmak, markanız için şüphesiz büyük bir yatırımdır.

tr_TRTurkish
Hemen Ara