fbpx

Güzellik merkezleri nasıl tanıtım çalışmaları yapmalı?

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ve her sektörde olduğu gibi güzellik sektörü de farklı çözümlerin ortaya çıkması ile birlikte oldukça büyüdü. Ancak güzellik merkezleri, makina, teçhizat ve personel yatırımlarını geri kazanmakta oldukça zorlanıyor. Çünkü büyük rantların olduğu güzellik sektörüne sadece belli bir bilgi birikimine sahip olan kişiler değil, parası olan herkes  giriyor. Böyle bir ortamda da ne yazık ki kaliteli güzellik merkezleri rakiplerinin önüne geçip, kendi bilgi birikimlerini anlatmakta zorluk çekiyor.

Güzellik merkezleri reklam ve tanıtım bütçelerini nasıl harcayacaklarını bilmedikleri için yaptıkları PR çalışmalarından verim de alamıyor. Bu durumun çözümü aslında hedef kitle analizinin yapılarak firmalara özel çözümler üretmekten geçiyor. Bir güzellik merkezi Facebook reklamalarından daha iyi sonuç alabilir, bir diğeri Google aramalarından daha fazla olumlu sonuç alabilir. PR çalışmasının kısa süre içerisinde müşteri kazanmak yerine, orta vadede kalıcı müşteri edinme üzerine kurulması daha sağlıklı sonuçlar alınmasına sebep olacaktır.

Güzellik merkezinin sahibi doktor veya müteşebbis kişinin TV’ye çıkarak yaptıkları uygulamaları anlatması maalesef kendi yararından çok sektöre  yarar sağlayabilir. Bu yüzden böyle önemli projeleri gerçekleştirmeden önce firmaya özel PR hizmeti almak ve harcanan reklam bütçelerinin doğru harcanarak kalıcı müşteri edinebilmek çok önemlidir.

Güzellik merkezi; logosundan, web sayfasına, sosyal medya hesaplarından Google haritalarına kadar müşterilerine aynı mesajları verebilmelidir. Bu yüzden farklı firmalar ile çalışmak yerine tek bir firmadan bu hizmetleri satın almaları daha yararlıdır. Güzellik merkezleri reklam, tanıtım çalışma bütçelerini anlık veya aylık belirlemek yerine yıllık bir bütçe belirleyerek tam bir PR çalışması içine girmelidirler. PR çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Güzellik merkeziniz için en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş dijital pazarlama paketimiz ile kısa sürede tanınırlığınız artacaktır. Almak istediğiniz hizmetleri seçeneklerden oluşturarak paket haline getirebilirsiniz. Sosyal medya çalışması, etkinlik yönetimi, fotoğraf ve video çekimi, google harita kayıt

tr_TRTurkish
Hemen Ara