fbpx

Halkla ilişkiler ajansı

Kurumlar, bireyler; kendilerini hedef kitlelerine tanıtmak için pazarlama ve reklamcılığı kullanırlar. Halkla ilişkiler ajansı; müşterilerine bir yol haritası çizerek, itibarlarını ve imajlarını güçlendirirken işletmelerinin de gelişip büyümesine yardımcı olur. Dijital dünyada, fuarlarda, konferanslarda, broşürlerde, çeşitli yayınlarda, basında hizmet sundukları kurumların mesajını müşterilerine doğru bir algı ile iletirler.

Firmanın yeni çıkacak bir ürünü için pazar araştırması yapar, piyasa, rakipler ve potansiyel tüketici kitlesi hakkında bilgi toplar. Bu veriler ışığında pazarlama kampanyaları hazırlar.

Her kurum çalışanı, aidiyet hissi ve moral bulmak için çalıştıkları işletme hakkında yazılar okumaktan, bilgi edinmekten hoşlanır. E-mail ve çeşitli toplantılar ile çalışanlara güncel bilgiler verilir. Ayrıca halkla ilişkiler ajansı; kurum içi çalışanların motivasyonunu da düşünerek çeşitli etkinlikler düzenlerler; ekibin birlikte ve uyumlu çalışmasını sağlar.

Sadece şirketler değil, şarkıcılar, oyuncular, sporcular gibi bazı tanınmış kişiler de imaj ve popülerliklerini korumak, markalarını iyi yönetebilmek için halkla ilişkiler ajansları ile çalışırlar.

Çünkü bilinen bir şey vardır ki o da; şöhreti kazanmak uzun seneler sürer, yıkmak ise bir dakika.

Basın bültenleri:

Halkla ilişkiler ajansları; firmalar için kutlama, yeni bir ürün, yeni bir proje, sanatçılar için yeni bir dizi, albüm çalışması gibi olumlu haberlerin medyada yayınlanmasının yanı sıra; yaşanan bir kriz durumunda da medyada çıkan veya çıkması muhtemel olumsuz haberlerin de önlemesi için çalışmalar yapar. Bu kavram halkla ilişkilerin önemli bir unsuru olan kriz yönetimidir. Konu ile ilgili basın bültenleri hazırlanarak; internet haber sitelerinden ulusal ve yerel gazetelere, haberin değerine göre ulusal televizyonların ana haber bültenlerine kadar çok geniş bir yelpazede yayınlanması sağlanır.

Basın toplantıları:

Basında yer alan haberlerle eş zamanlı olarak önemli kabul edilen olaylarda; basın toplantıları düzenlenir. Saygın bir yerde düzenlenen toplantıya basın mensupları davet edilir. Açıklama hakkında gerekirse basın kiti oluşturularak gazetecilere dağıtılır.

Yaptığınız işi veya kendinizi duyurmak istiyorsanız, basında yer alıp daha fazla prestij sahibi olmak istiyorsanız, bu hizmetimiz tam size göre. Uzman ekibimiz , yaptığınız işi ve sizin ön plâna çıkarmak istediğiniz özelliklerinizi inceleyerek size özgün haberler oluşturup, basın kuruluşlarına dağıtımını sağlıyor. Bu hizmet sayesinde basında yer alabiliyorsunuz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara