fbpx

Google optimizasyon

Son yıllarda tüm dünyada yaşanan ekonomik gerileme, nakit krizi ve piyasalardaki sıkışma birçok firma için endişe oluşturmaktadır.Hedef müşterilerine daha çabuk ulaşmak ve iş hacimlerini arttırmak isteyen firmalar için web siteleri eskisinden çok daha önemli bir pazarlama mekanizması haline gelmiştir. Bir web sitenizin olması , potansiyel müşterilerinizin size ulaşması için yeterli değildir. Türk internet kullanıcılarının %95’lik kısmı ulaşmak istedikleri bilgiye Google arama motorunu kullanarak erişmektedir. Google Optimizasyon çalışması, web sitenizin seçtiğiniz hedef kelimelerde , Google’da yapılan doğal arama sonuçlarında 1.sayfada çıkmasını sağlamak için yapılan en iyileme çalışmalarının tümüdür.

google-485611_1280

Türkiye’de “Google Optimizasyonu” veya”SEO” olarak bilinen “Arama motoru optimizasyonu” hizmetimiz ile web siteniz hedef kitleniz tarafından daha çabuk fark edilecek, sitenizi potansiyel müşterileriniz daha sık ziyaret edecektir.

Google Optimizasyon Neden önemlidir?

Arama motorlarında 1.sayfada olmak çok önemlidir. İnternet kullanıcılarının büyük bölümü sadece ilk sayfadaki sitelerle ilgilenir. Firmanızın hedef kitlesi olan müşterileriniz, seçtiğiniz anahtar kelimeler ile web sitenize bilinçli olarak ulaşmaktadır. Ayrıca kullanıcılarda 1. sayfada çıkan sitelerin prestijli firmalara ait olduğu kanısı oldukça yaygındır.Sektöründe başarılı birçok şirket en etkin reklâmı bu şekilde yapmaktadır.

Kobimedya Ne Yapar?

Kobimedya’nın profesyonel ekibi , web sitenizi arama motoru algoritmasına % 100 uyumlu hale getirir. Google’da seçtiğiniz anahtar kelimelerde , doğal arama sonuçlarında ön sıralarda yer alarak rakiplerinizin önüne geçersiniz. Web sitenize uygulayacağımız Google Optimizasyon çalışması ile sitenizin sadece Google’da değil , diğer arama motorları tarafından da fark edilmesini sağlamaktayız.

Kobimedya Bilişim ve Medya Hizmetleri, her sektörden ve Türkiye’nin her bölgesinden çalıştığı kurumsal firmalara uzun yıllar Google Optimizasyon hizmeti veren, çalışmalarındaki süreklilik ile diğer firmalardan ayrılan öncü kuruluştur.Google algoritmasına aykırı ve web sitenize zarar verecek işlemler firmamız tarafından yapılmamaktadır.

Google optimizasyon hizmet kapsamız

 • Web siteniz analiz edilerek, hedef kitleniz ve anahtar kelimeleriniz tespit edilir.
 • Web sitenize yapılacak çalışma hedef kitlenize uygun olarak yapılır.
 • Web sitenizin yapısı incelenerek Google’a uygun olmayan bölümleri tespit edilir.
 • İçerik ile ilgili olan kısımlara tarafımızdan müdahale sağlanır.
 • Yazılımsal sorunlar rapor olarak sunulur.
 • Google ile ilgili Analytics, harita, webmaster kayıtları yapılır.
 • Web sitesi haritanız yazılımınız tarafından oluşturulamıyorsa, manuel olarak tarafımızdan oluşturulur.
 • Web sitenizde hedeflenen kelimelere uygun içerik çalışması yapılır.

Kullanıcıların web sitelerini bulma yöntemleri

 • Google
 • Sosyal medya
 • Direkt
 • Referans siteler
 • Diğer

Oranlar genelleme yapılarak, reklam vermeyen internet siteleri düşünülerek, bilgilendirme amacıyla verilmiştir.

Google optimizasyon web sitenizi bulabilmesi için çok önemlidir. Web sitenizde yer alan ürün ve hizmetlerin müşteriler tarafından kolay bulunması bu şekilde sağlanır

SEO’nun ingilizce anlamı olan Search Engine Optimization kelimesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Bu kelimenin türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonudur. Ülkemizde Kullanıcıların %86’sı Google’ı kullandığı için, biz her kullanıçı tarafından anlaşılır olmak amacıyla, Google optimizasyon kelimesini kullanmaktayız. Kısaca, SEO ve Google optimizasyon ülkemizde aynı anlamda kullanılmaktadır.

Web sitenizin SEO destekli diyerek satılması Google’da çıkacağınız anlamına gelmez. Web sitelerinin genel yapılarında olan bazı özellikler bu şekilde adlandırılmaktadır. Örneğin web sitenizin url yapınızın ”alanadiniz.com/seo-destekli-web-sitesi” şeklinde ayarlanabilmesi, site haritasının otomatik olarak oluşturulması, web sitenizin günümüz web standartlarında yapılması bu şekilde adlandırılarak söylenmektedir. Ürün tanıtımını destekleyen bir tanıtım metnidir. Bu yüzden sizi ve hizmetlerinizi arayan kişilerin web sitenizi bulabilmesi için Google optimizasyon hizmeti almanızda yarar var.

Bu sık duyduğumuz bir klişedir. Google milyarlarca kullanıcısı olan bir ekosistemdir. Sürekli sistem değiştirerek kullanıcılara en doğru sonuçları, en hızlı şekilde sunmaya çalışmaktadır. Google’ın reklam geliri milyarlarca dolardır. böyle bir ekosistemde basit bir şekilde 1. sayfaya çıkmak imkansızdır. Google’ın yatırımlarına hakarettir.

Kendinize şu soruyu sorabilirsiniz. ”Sizinle aynı işi yapan 50 web sitesi varsa hepsi reklam, doğal arama, sosyal medya yönlendirmelerinden aynı sayıda ziyaretçi alıyorsa ilk 10 sıra hangi sitelerden oluşacaktır?”

Google optimizasyon hizmetimizin fiyatı çıkmak istediğiniz kelimenin ortalama aranma sayısı, kelimenin aranma yoğunluğu, sitenizde yapacağımız teknik değişiklere ,harcamamız gereken zamana, vb. kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Kesin bir fiyat almak için biz talep gönderin.

Wordpress alt yapısı Dünya üzerinde çok kullanılan bir sistemdir. Açık kaynak kodlu olması sebebiyle çok fazla avantajının olmasına rağmen sürekli güncellemeniz ve yedek almanız gereken bir sistemdir. Biz de çoğu sitede WordPress tercih ediyoruz. Açık kaynak kodlu olduğu için Google optimizasyon açışından oldukça fazla eklentiye ve alt yapıya sahiptir. Bilinçli bir şekilde uzman ellerde kullanılırsa WordPress SEO açısından iyi bir tercihtir.

tr_TRTurkish
Call Now ButtonHemen Ara