fbpx

Kobimedya QR Menü

QR Kodu Nedir ve Ne İşe Yarar?

QR Code (Quick Response Code) Türkçe olarak hızlı yanıt kodu veya karekod olarak bilinmektedir. QR Code ilk çıktığında genellikle bankalarda ve eczanelerde kullanılmaktaydı. Ancak uygulamada pratikliği nedeniyle hayatımızın her alanında yavaş yavaş daha çok yer almaya başladı. Bireysel kullanımlarda QR Code mantığı; içerisine saklanan bilgiyi, yönlendirmeyi vb. istekleri kullanıcılara cep telefonu kamerası vasıtasıyla aktarma şeklindedir.

kobimedya-qr-menu

Kobimedya A.Ş. tarafından geliştirilen QR Menü hizmeti, otel, restaurant, bar, spor merkezi vb. yerlerde kullanılan kağıt veya plastik malzemeden yapılmış menülerin dijitale aktarılması halidir.

QR kod sistemi 1994 senesinde  Denso Wave isimli kişi tarafından bulundu ve yaşantımıza kazandırıldı. İlk kullanım gayesi;, imalatı yapılan araçları takip etmekti.

QR code, çoğunlukla kare beyaz fonun üzerinde yer alan siyah renkli karışık motiflerden meydana gelmektedir.  Günümüzde yaşantımızın adeta bir parçası haline gelen akıllı telefonların yaygınlaşması QR code kullanımını artırmaya başlamıştır. QR Code amacına bağlı olarak bilgiye çok hızlı ve pratik bir şekilde ulaşmamızı sağlar.

Kobimedya QR Menü Nedir?

Kobimedya A.Ş. tarafından geliştirilen QR Menü hizmeti, otel, restaurant, bar, spor merkezi vb. yerlerde kullanılan kağıt veya plastik malzemeden yapılmış menülerin dijitale aktarılması halidir.

Özellikle Covid-19 (Corona) virüsü nedeniyle, baskı halinde elden ele dolaşan menülerin, mikrop yayması kaçınılmazdır. Bu yüzden QR menü hizmetimiz normallerin yeniden belirlendiği bu dönemde kaçınılmaz bir ihtiyaçtır.

Kobimedya QR Menü hizmeti neden tercih edilmeli?

Covid-19 (Corona) virüsü nedeniyle oluşan sağlıksız ve gereksiz teması kesmek, müşterilerin kendini daha fazla güvende hissetmesi, menü baskı maliyetlerini azaltmak, menülerin çok hızlı güncellenmesi gibi ihtiyaçlardan dolayı tercih edilmelidir.

Kobimedya QR Menü hizmetimiz nasıl çalışır?

Menülerinizi dijital ortama aktardıktan sonra, size özel QR Code oluşturuyoruz. Masalarınıza koyduğunuz bu kodlar, müşterileriniz tarafından telefon kamerasına gösterilerek menüleriniz görülebiliyor.

Kobimedya QR Menü Hangi telefon Modellerinde Çalışır?

Son 5 yılda piyasaya çıkmış neredeyse tüm telefon marka ve modellerinin kameralarında dahili QR kod okuma özelliği mevcuttur.

Müşterinin Telefonunda QR Kod Okuma Özelliği Yoksa Ne yapılır? 

Genelde tüm cihazlarda çalışmasına rağmen, çok eski telefon modellerinde uygulamaya ihtiyaç duyulabilir. Telefon kamerasında dahili QR kod okuma özelliği yoksa, telefonunuzun uygulama mağazasından QR kod okuma aplikasyonu indirebilirsiniz.

Kobimedya QR Menü hizmetimizden nasıl yararlanabilirsiniz?

Kobimedya QR Menü hizmetimizden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey aşağıdaki formu doldurmak ve yetkili kişinin size ulaşmasını beklemek. Anlaşma sonrası yapmanız gereken tek şey menünüzü bize yollamak. Diğer işlemlerin hepsi Kobimedya tarafından yapılmaktadır.

tr_TRTurkish
Call Now ButtonHemen Ara