fbpx

Marka Konumlandırma

Marka olmak istiyorsanız markanızı konumlandırmalısınız. Sizlere marka konumlandırmasını tek bir soru ile açıklayabiliriz. Coca Cola ne renktir ? “Kırmızı ” dediğinizi duyar gibiyiz. İşte marka konumlandırması, ürününüzün rengi, logosu, duygusu, ambalajı, grafik tasarımı, yazı stili, web adresiyle eşsiz bir şekilde tüketicinin zihninde bir bütün olarak yer almasıdır.

marka

Kobimedya olarak bizler tüm bu hizmetleri kendi şirket bünyemiz içerisinde oluşturarak, markanıza değer katıp, fark yaratırız.

MARKA KONUMLANDIRMASI STRATEJİLERİMİZ NELERDİR ?

1- Ayrıntılı rakip ve pazar araştırması
Marka konumlandırmasının temel taşı rakip ve pazar analizinin çok iyi yapılmasıdır. Markanızın var olacağı ekosistemi en iyi şekilde analiz eder, rakip olmaması durumda bile olası rakiplerinizi ve riskleri, size en yakın hizmet veren markaları değerlendirerek ayrıntılı raporlar halinde sizlere sunarız.

2- Fark noktaları yaratırız.
Markanızı diğer firmalardan ayıran sizi eşsiz kılacak bir özelliğiniz mutlaka olmalıdır. Bunu marka kişiliğinize uygun öğeleri kullanarak oluştururuz. Bunu bazen bir logo tasarımı ya da yalnızca size özel oluşturulan bir renk ile bile sağlayabiliriz. Rakiple aynı ürünü satıyor bile olsanız, eşsizliğinizi vurgulamak zorundasınız.

3- Markanıza sadık hedef kitle oluşturmayı amaçlarız
Marka bilinirliği önemlidir fakat marka devamlılığını, sürdürünebilinirlik sağlar. Bunun en temel yolu sadık bir tüketici kitlesi oluşturmaktan geçer. Kobimedya olarak yazılı, görsel ve sosyal medyayı kullanarak doğru mesajlar ile tüketiciyle markanız arasında duygusal bağ oluştururuz. Bu sayede satın alma eğilimi ve tüketici geri dönüşü sağlarız. Unutmayın ki tavsiyeden daha iyi bir reklam aracı yoktur.

4- Aktif ve çalışkan bir marka imajı yaratırız.
Rakipleriniz ile aynı işi yapan bir firma olsanız dahi medya akımlarında aktif olarak varolmanızı sağlar yenilikçi ve daha fazla çalışan bir marka olduğunuz vurgusunu öne çıkartarak hedef kitlede merak duygusu oluşturup ürününüzü denemelerini sağlarız. Ancak profesyonel ve aktif bir hizmetle sadık bir kitle oluşturulabilir.

tr_TRTurkish
Call Now ButtonHemen Ara