fbpx

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal ağlar ziyaretçi ve müşteri kullanımı açısından önem kazanmasıyla beraber çok popüler bir hale geldi. Sosyal ağların popüler olması tamamen insanların kullanım sıklığı ve alışkanlık haline getirmesiyle eş değerdir. Sosyal ağların önem kazanması beraberinde Sosyal Medya Danışmanlığı/Uzmanlığı alanlarını getirmiştir.

Firmaların sadece kurumsal yapılarına uygun web tasarım yaptırmaları yetmiyor. Aynı zamanda sosyal ağlarda da aktif yer almaları, kampanyalarla desteklemeleri gerekmektedir. Web dünyası bir bütün olarak düşünüldüğünde artık web sitesi ve sosyal ağ kavramları ayrı düşünülemiyor. Birçok markalaşmış firma sitelerinde sosyal ağlara ait butonları görmüşsünüzdür. Markaların da bu alana önem verdiklerinin bir göstergesidir. Web sitenizin tasarımını yaptırdıktan sonra sosyal medya danışmanlığı almanız da bir lüks değil ihtiyaçtır.

kurumsal-sosyal-medya

Web sitenizin tasarımını yaptırdıktan sonra sosyal medya danışmanlığı almanız da bir lüks değil ihtiyaçtır. Kısa bir süre 1 aylık 15 paylaşım içeren sosyal medya hizmetimiz 3.000 TL + KDV’dir.

Sosyal Medya nedir?

Türkiye’de Youtube, Facebook, Instagram ve Twitter ağlarından oluşmaktadır. Genel olarak Türkiye’deki kitle bu ağlarda daha fazla vakit geçirmekte ve paylaşımlarda bulunmaktadır. Google’ın çıkarmış olduğu Google Plus sosyal ağı ise kısa zamanda bilinen ağlar kadar iyi bir seviyeye gelecektir. Kurumsal sayfalar hedeflemesinin faaliyete geçmesi ile danışmanlık hizmetimize bu ağda katılacaktır.

Farklı sosyal ağlar.

Sosyal medyanın özellikle 2017’den sonra hızla gelişmesiyle beraber sektörlere özel sosyal ağlar da ortaya çıkmıştır. Bunların en başında arayüzünü geliştirerek sosyal ağ görünümünü alan Tripadvisor gelmektedir. Tripadvisor turizm sektörü için vazgeçilmez bie sosyal ağ olma yönünde hızla ilerlemektedir. 2019 yılı ve sonrasında sektörlere özel açılan internet sitelerinin daha hızlı büyüyebilmesi için sosyal ağ özelliklerini sistemlerine entegre edileceğine şahit olacağız.

Sosyal medya yönetimi için neden danışmanlık hizmeti almalısınız?

Sosyal ağlar arttıkça bu ağlarda var olabilmek için sosyal medya danışmanı ile çalışmak şirketler için kaçınılmaz bir durum haline gelmiştir. Bazı şirketler sosyal medya departmanlarını kendi içlerinde kuruyor olsalar da, bu departmanlar zaman içerisinde çok hantal bir yapı haline geliyor ve yenilikleri takip edemiyorlar. Bu yüzden şirketlerin sosyal medya danışmanlığı hizmetini dışarıdan almaları daha mantıklı bir hale gelmiştir. Şirketlerin sosyal medya ajanslarını tercih etmelerindeki diğer bir sebep de dönemsel olarak bu hizmeti almaları, anlaşma şartları dahilinde sözleşmeyi sonlandırabilmeleri, personel açısından şirketleri büyük bir külfetten kurtarıyor olmasıdır.

Sosyal Medya Danışmanı Ne Yapar?

  • Firmanızın sosyal medya hesap yönetimi.
  • Firmanıza uygun hayran kitlesini reklam kampanyaları ve etkinliklerle arttırır.
  • Sayfalardaki aylık hareketleri raporlar.
  • Şikayet, destek konularına yardımcı olarak web yöneticisi ile ortak çalışma yürütür.
  • Satış pazarlama departmanına gelen talepleri iletirler.
  • Marka konumlandırma konusunda da önemli bir mecradır.

Türkiye'de en çok tercih edilen sosyal ağlar

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Diğer

Veriler farklı araştırma sonuçlarının ortalamasıdır. Kesinlik taşımaz.Bilgi amaçlı verilmiştir.

Sosyal medya danışmanlığı hizmetinde Kobimedya farkı

Kobimedya olarak 13 yıllık tecrübemizi müşterilerimize aktararak, müşterilerimizin sektöründe tanınır, bilinir, marka algısı pozitif yönde yüksek, kârlı şirketler haline gelmelerini sağlıyoruz. Bilişim ve medya alnında hizmet veriyor olmamız da müşterilerimize 360 derece pr hizmeti vermemizi sağlıyor. Sosyal medya danışmanlığı alan bir firmaya bilişim konusunda veya basın danışmanlığı konusunda da hizmet verebiliyoruz. Sosyal medya danışmanlığı veya diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle bu linkten iletişime geçiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetinde markanızın sosyal medyada bilinir hale gelmesi ve popülerliğinin artması amaçlanmaktadır. Bu amaca yönelik markaların sosyal medyada en iyi şekilde yer alması sağlanmaktadır. Sosyal medyanın gücünü markanız için en iyi şekilde kullanmak markanıza değer kazandıracaktır.

Sosyal medya ile geniş kitlelere kolayca ulaşmak mümkündür. Bu nedenle hedef kitlesine en etkili ve kısa yoldan ulaşmak, marka değerini arttırmak ve markayı bilinir hale getirmek isteyen firmalar için Sosyal Medya Danışmanlığı ihtiyaç haline gelmiştir. Dünyaca ünlü firmalar bile sosyal medyada etkili olarak yer alabilmek için çalışmalar yapmaktadır.

Sosyal Medya Danışmanlığı aslında geniş bir kavramdır. Sosyal medya denilince akla sadece facebook ve twitter gelir ancak sosyal medya bu sitelerle sınırlı değildir. Bu sitelerin yanı sıra Google Plus, Instagram, Foursquare, Youtube, Vimeo ve Pinterest gibi büyük sitelerde markanın amacına göre yer alması sağlanır.

Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetini belli bir süreye sıkıştırmak mümkün değildir. Planlama, hedef belirleme, hedefe en iyi şekilde ulaşma, sonuçları analiz etme ve sonuçlara göre hareket etme gibi adımlar mevcuttur. Bununla beraber firmanın isteklerine göre tahmini bir süre belirlenmektedir. Ancak standart bir süre uygulaması yoktur.

Sosyal Medya Danışmanlığı hizmeti büyük bir iş planı içerisinde yürütülmektedir. Çalışma sonunda sonuçlar rapor olarak sunulmaktadır. Firmanın bu hizmeti alarak sosyal medyada daha etkili ve aktif olmasının garantisi verilmektedir.

Sitemizin iletişim bölümünden Sosyal Medya Departmanımıza ulaşarak gerekli bilgiyi ve sizin için hazırlanacak olan özel teklifi öğrenip Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetini alabilirsiniz.

Sitemizin iletişim bölümünden Sosyal Medya Departmanımıza ulaşarak gerekli bilgiyi ve sizin için hazırlanacak olan özel teklifi öğrenip Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetini alabilirsiniz.

tr_TRTurkish
Call Now ButtonHemen Ara