fbpx

Mobil pazarlama nedir ?

Markaların , mobil cihazlar vasıtasıyla gerçekleştirdikleri iletişim ve reklam çalışmaları mobil pazarlamadır. Tüm dünyada cep telefonu hayatın ayrılmaz bir parçası oldu. Cep telefonu olmayan bir yaşamı düşünemiyoruz adeta. Artık sadece iletişim kurmak için değil, güçlü bir reklam mecrası olarak da kabul görmektedir.

Markalar sıklıkla potansiyel ve sadık müşterilerine ulaşırken bu pazarlama şeklini tercih etmektedir. Üstelik mobil pazarlama; tv, gazete ve dergi reklamlarına göre daha ekonomik ve pratiktir. Hedef kitleye bölgesel servisler sunmaktadır. Örnek olarak ; mobil pazarlama yapmak isteyen marka, İstinye Park’da Cumartesi günü saat 15.00’de alışveriş yapan müşteri adaylarına cep telefonu mesajıyla ulaşarak , promosyonunu duyurup, o anda mağazasına müşteri çekebilir. Geri dönüşümü oldukça yüksektir ve reklamın verimliliği kolaylıkla ölçülebilir.

Mobil pazarlama araçları nelerdir ?

Markalar ; logo ve melodilerini kullanarak ilgi çekici videolarını müşterileriyle paylaşabilir.

Markalar; veritabanları üzerinden müşterilerine reklam içerikleri hazırlayarak kurumsal sms gönderebilir.

Markalar; firmalarını arayan kişilere kurumsal ringa adı verilen kurumsal müziklerini dinletebilir.

Markalar, banner’larını müşterilerinin cep telefonuna gönderir ve onları web sitelerine yönlendirebilir.

Dünyada ve Türkiye’de firmaların geleneksel pazarlama bütçeleri azalırken , mobil pazarlama bütçeleri her geçen sene artmaktadır. Birçok reklam çeşidine göre şirketlerin en sıcak baktığı reklam seçeneklerindendir.


Kobimedya A.Ş olarak sektörde uzun yıllardır profesyonel işlere attığımız imza ve satış sonrası güçlü desteğimiz ile kurumsal firmalar tarafından dijitale yön veren şirket olarak tercih ediliyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz dijital hizmetlerle şirketlerin verimliliğini artırıyoruz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara