fbpx

Mobil ticaret

Mobil ticaret hepimizin bildiği gibi çok hızlı bir büyüme süreci yaşıyor. Sağladığı büyük kolaylık ve firmaların düzenlediği çeşitli kampanyalar sebebiyle müşteriler sıklıkla tercih ediyor.

Türk kullanıcıların 1/4’i online alışverişte mobil alışverişi kullanıyor. Aynı markanın mağaza ürünleri ile mobilden satın alınan ürünleri arasındaki fark genellikle mobilden alınanların kampanyalı ürünler olması.

Mobil alışveriş yapan tüketicilerin en çok tercih ettiği sektör giyim , elektronik, gezi ve otel konaklama.

Mobil ticaret alanında bir şirket öne çıkmak ve tercih edilen marka olmak istiyorsa , her şeyden önce müşterilerine alışveriş esnasında hızlı ve kolay alışveriş deneyimi sağlamaları gerekiyor. Diğer önemli kriter ise alışveriş güvenliği. Kurumlar müşterilerin kişisel bilgilerini koruma konusunda çok hassas davranmalılar.

Yapılan araştırmaya göre Türkiye’de mobil ödemeyi en çok beyaz yakalılar yapıyor. Beyaz yakalılar için en önemli tercih nedeni pratiklik. Online alışverişi yıllardır yapan , lâkin mobil cihazıyla alışveriş yapmayan kullanıcıların en belirgin sebebi masaüstü bilgisayar kullanma alışkanlığı ve tabiki güvenlik önlemlerini yetersiz bulması.

Firmaların  ücretsiz kargo, kişiye özel ürün gibi çeşitli kampanyaları da mobil kullanıcının dikkatini çekiyor.

Mobil ticaret inanılmaz bir hızla büyüyor ve büyümeye devam edecek. Akıllı telefonlar da her geçen yıl gelişiyor, yeni özellikler ekleniyor. Tüm bunlar gelişimi hızlandıran etkenler. Ve son olarak ; mobil ticaret çok önemli bir tercih nedeni. Çünkü  hepimiz biliyoruz ki ; sabırsız müşteri çok ve müşterilere telefonları PC’den daha yakındır.

E-ticaret danışmanlığı hizmetimiz ile sektöre yeni adım atacak firma veya bireyin bilinçlendirilmesi sağlanacaktır. Yaşayarak öğreneceği sıkıntılar ve ciddi maddi zarara girmesi önlenir.

tr_TRTurkish
Hemen Ara