fbpx

Oteller için fotoğraf çekimi neden önemlidir?

Fotoğraf çekimi; otellerin sahip olduğu tüm özellikleri ve konforu müşterilerine gerçekçi olarak göstermesi açısından son derece önemli bir hizmettir. Otellerde konaklamak isteyen misafirler. geldikleri zaman nasıl bir ortamda tatil yapacaklarını bilmek istedikleri için en çok otel fotoğraflarını incelemektedir. Ancak çekilen ve web sitelerinde , sosyal platformlarda yayınlanan fotoğraflar bazen çok fazla photoshop işleminden geçtiği için gerçekliğini ve doğallığını yitirmektedir. Bilinçli hedef kitle artık eskisi gibi ne görürse inanmıyor.

Konuklar otel hakkında yapılan yorumları hatta gerçek müşterilerin fotoğraflarını sosyal medya üzerinden, tagler yardımıyla ayrıntılı olarak tek tek inceliyor. Eğer otel fotoğrafları ile paylaşılan fotoğraflar arasında farklar varsa bu durum huzursuzluk yaratıyor. Bu yüzden otel fotoğraflarında öncelik gerçeklik ve doğallık olmalıdır. Otel misafirlerine çok fazla detay sunmalısınız ; böylelikle oteli ziyaret edecek misafiriniz nasıl bir ortamda vakit geçireceğini hayal edebilmeli. Eskiden çekilen fotoğraflarda otellere en güzel 10-20 adet fotoğraf verilmesi yeterli olurken artık bu sayı otellere yetmeyecek duruma gelmiştir. Dijitalleşen dünyada daha fazla tüketir duruma geldiğimiz için sürekli olarak fotoğrafların güncel haliyle paylaşılması gerekiyor. Müşteriler de bunu otellerden bekliyor. Bu onların tatil tercihlerini etkilemeye yardımcı oluyor. Bu yüzden artık bir otelin sezonu fotoğraf sıkıntısı yaşamadan geçirebilmesi için minimum 450-500 adet fotoğrafa ihtiyacı var.

Fotoğraflar çekildikten ve hafif bir photoshop işleminden sonra tüm çekilen fotoğrafları otele teslim edilmesi şarttır. Aslında beğenilmeyen veya hatalı çekilen fotoğrafları da kırparak kullanabileceğinizi fark edeceksiniz. Otel fotoğraflarınıza mutlaka Google maps, sosyal medya hesaplarınız, Tripadvisor, Booking.com ve web sitenizde yer vermelisiniz. Profesyonel fotoğraf ve video çekimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mekânınızın profesyonel fotoğraflarını çektirmek istiyorsanız bu hizmetimiz tam size göre. fotoğraf ve video  işletmenizi ve konumunu anlatmanın en kolay yoludur. Profesyonel ekipman ve kadro ile yanınızdayız.

tr_TRTurkish
Hemen Ara