fbpx

Qr Menü

Kobimedya A.Ş. tarafından geliştirilen QR Menü hizmeti, otel, restaurant, bar, spor merkezi vb. yerlerde kullanılan kağıt veya plastik malzemeden yapılmış menülerin dijitale aktarılması halidir.

Özellikle bir virüsün dünyayı kasıp kavurduğu ve gerekse mesafeyi, gerekse birbirimize teması en aza indirmemiz gereken şu günlerde qr kod aracılığı ile sunulan qr menü işletmeler için çok büyük birden fazla avantaj sağlamaktadır. 

Qr Menü Nedir?

Qr menü insanların akıllı telefon kamerası aracılığı ile ulaştıkları menü demektir. Örnek vermek gerekir ise; Bir işletme sahibi bir insanı ele alalım, bu kişinin garson çalıştırması bir zorunluluktur. Hem müşterilerin, hem de çalışanların sağlığını korumak adına qr menü kullanmak bir işletme için son derece gereklidir. Bu sayede müşteri ve garson arasında bir temas gerçekleşmez, mesafe korunur ve sonunda her iki kişi içinde daha az risk barındıran bir sipariş alım verimi gerçekleşmiş olur.

Qr Menü Avantajları Nelerdir?

Bazı avantajlarını yukarıda belirtildi fakat qr menü kullanmanın işletme açısından daha farklı avantajları da bulunmaktadır. Bu avantajların başında daha hijyenik bir alışveriş sunulduğu için qr menü kullanmayan işletmelerden daha fazla tercih edilmek gelebilir. Tabii ki bu avantaj insan qr menünün insan sağlığına sağladığı avantaj karşısında biraz sönük kalsa da, yine de işletmeler için bir avantajdır. 

Hijyene verilen önem hızla arttığından, qr menüler ileride işletmelere için bir zorunluluk haline gelebilir. Bu nedenle şimdiden bahsi geçen sistemi kullanmak, bu sistem zorunlu olduğunda yaşanacak olan kuyruktan kurtulmak için de iyi bir yoldur. Bu sayede hem bir zorunluluk olan sistemi halihazırda kullanıyor olacak, ve bu halihazırda kullanma dolayısı ile de diğer işletmelerin önüne geçebilirsiniz.

Qr Menü Kullanımı

Qr menünün bir başka avantajı ise kullanımının son derece basit olmasıdır. Menüyü görüntülemek isteyen kişinin tek yapması gereken akıllı telefonda bulunan kamerayı kullanarak qr kodu okutmaktır. Bu işlem gerçekleştikten sonra istenilen menü karşılarına gelecek, ve siparişlerini bu menüleri kullanarak yapabileceklerdir. Eğer telefonun kamera uygulamasından qr kod algılanamıyor ise, kameranın ayarlarında qr kod bölümü aranmalı, eğer bulunamıyor ise de eğer telefonda yüklü ise bir kod okutma uygulamasından yararlanılabilir. Akıllı cihazlarda bulunan uygulama marketinden de qr kod okutmak için gerekli uygulamalar edinilebilir. 

Bir işletme sahibi iseniz ve bahsi geçen sistemi kullanmak istiyor iseniz; Hemen harekete geçmeniz sizin için olumlu sonuçlar verecektir. Kobimedya A.Ş. tarafından geliştirilen QR Menü hizmeti, otel, restaurant, bar, spor merkezi vb. yerlerde kullanılan kağıt veya plastik malzemeden yapılmış menülerin dijitale aktarılması halidir.

tr_TRTurkish
Hemen Ara