fbpx

Saç ekim merkezleri nasıl tanıtım çalışmaları yapmalı?

“Saç ekim merkezleri nasıl tanıtım çalışmaları yapmalı” isimli makalemizde sizlere saç ekim konusunda hizmet veren merkezlerin reklam konusunda yapmaları gerekenleri anlatacağız.

Saç ekim merkezlerinin sayısının son yıllarda  hızla artmasından dolayı  sektörde kârlılık azaldı, müşteri bulmak zorlaştı. Bu duruma yatay seyreden ekonomik durgunluk da eklenince saç ekim merkezlerinde müşteriye duyulan ihtiyaç artmış oldu. Özellikle dijital reklamların gelişmesi ile birlikte saç ekim merkezleri yurtdışında müşteri aramaya başladı. Çünkü yurtdışına göre ülkemizde fiyatlar kur farkından dolayı oldukça makul. Bu duruma ek olarak, saç ekim merkezlerinin vip transfer, gezi ve çeşitli konaklama kampanyaları ile özellikle gurbetçiler ve yabancılar için oldukça cazip teklifler sunulmaktadır.

Ancak çok fazla sayıda olan saç ekim merkezleri nasıl bir reklam politikası uygulayarak rakiplerinin önüne geçebilir?

Saç ekim merkezinin mutlaka kurumsal bir web sitesi olmalı.
Eğer kurumsal bir iş yapıyorsanız, web siteniz kurumsal olarak tasarlanmış olmalıdır. Sizin firmanızı çok iyi anlatmalıdır.Web sitesini yaparken biraz samimi olmasına özen gösterin. Ancak samimiyetin dozunu fazla kaçırmayın. Hedeflediğiniz müşteri profiline uygun dilleri ekleyerek bu müşterilerin sizi daha rahat bulmasını ve anlamasını sağlayın. Web sayfanızda mutlaka bir blog bölümü oluşturun. Oluşturduğunuz blog sayfasına kopyala yapıştır ile içerik eklemeyin. Tüm içerikleriniz özgün olsun. Web sitenizde mutlaka bir rezervasyon formu oluşturun. Ancak rezervasyon formunun size ulaştığından mutlaka emin olun. Çünkü web tasarımcılar genelde form gönderimlerini php üzerinden yaparlar. Hosting firmalarında php ile gönderim fonksiyonu kapalıdır. Açıksa bile kısa bir süre sonra kapanabilir ve başka sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden mailleri SMTP’den gönderin ve formunuza captcha ekleyiniz.

Saç ekim merkezi için Google işletme kaydı olmazsa olmazlardan.
Maliyet gerektirmeyen bir yatırım  olmasına rağmen getirisinin çok fazla olması nedeniyle, mutlaka Google işletme kaydınızı yapmanızı tavsiye ederiz. Doğru oluşturulmuş bir Google işletme kaydı ile iş hacminizi %25 artıracağınız kesindir.

Saç ekim merkezinin basında sayfası
Size ulaşacak  olan kişinin, firmanıza inanması ve güvenmesi gerekiyor. Bu yüzden web sitenizde basında sayfanızın olması çok önemlidir.

Saç ekim merkezinin fotoğrafları
Web sitenizde mutlaka profesyonel çekilmiş kurum fotoğraflarınızın olması gerekmektedir. Basit çekilmiş fotoğraflar veya stock sitelerinden alınan fotoğraflar inandırıcılığınızın ve kurumsallığınızın sorgulanmasına neden olacaktır.

Profesyonel sosyal medya ve Youtube sayfası
Bir saç ekim merkezinin mutlaka sahip olması gereken, profesyonel olarak yönetilen, sürekli güncellenen sosyal medya hesapları ve Youtube sayfasıdır. Burada yayınlayacağınız videolar ve fotoğraflar ile müşterilerinizin sizi bulması kolaylaşacaktır. Özellikle Youtube sayfanızda hastaların saç ekimi ile ilgili merak edeceği soruları yanıtlayan profesyonel videolar çekin. Bu sayede firmanızı tanıtma fırsatınız olacaktır.

Sosyal medya reklamları
Müşterilerinize ulaşabilmek için bu yol çok avantajlıdır. Yapmanız gereken tüketici hedef kitlenizi iyi belirleyeceğiniz bir reklam grubu oluşturarak, profesyonel olarak hazırlanmış reklam görsellerinizi veya videonuzu belirlediğiniz kitleye göstermektir. Reklamlarınızda mutlaka web sayfanızın bağlantısını paylaşın. Bu sayede web sayfanıza gelen müşterileriniz sizi daha iyi tanıyacaktır.

Google optimizasyon
Web sayfanızın hedeflenen kelimelerde 1. sayfada çıkması çok önemlidir. Bu yüzden Google’da çıkabilmeniz için Google optimizasyon çalışması yaptırın. Ancak çalışacağınız firmaya çok dikkat edin. Web sayfasınızın 1. sayfaya çıkması bu kadar rakip varken oldukça zor ve zahmetlidir. “Bizim bir tanıdık var” diyen kişilerden ziyade çalışacağınız firmayı siz bulun.

Yukarıda bulunan hizmetlerin tamamını Kobimedya A.Ş. olarak sunmaktayız. Bizimle iletişim sayfamızdan ulaşabilirseniz.


Kobimedya A.Ş olarak sektörde uzun yıllardır profesyonel işlere attığımız imza ve satış sonrası güçlü desteğimiz ile kurumsal firmalar tarafından dijitale yön veren şirket olarak tercih ediliyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz dijital hizmetlerle şirketlerin verimliliğini artırıyoruz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara