fbpx

Seo Sayesinde Müşterisi Artan İşletmeler

Teknoloji çağının yeni işletme sektörü olarak görülen internet aleminde birçok kuruluş yerini almış durumdadır. Bu kuruluşların hızla ürünlerini satışa çıkardıkları gözlemlenmektedir. Bu kuruluşların birçoğu bundan yıllar önce de internet var olmasına rağmen şu anda neden daha aktif olarak hizmetlerini internetlere taşıdılar? İnternet ucu bucağı olmayan ve televizyon kanalları gibi kısıtlı bir kitleye hitap etmek zorunda olmadığınız büyük bir reklam alanıdır. Ürün pazarlama, satış, alım, komisyon, reklam ve dahi birçok alan para kazanan işletmeler bulunmaktadır.

Başta da belirtildiği üzere madem böyle bir durum vardı da bu işletmeler neden internet alanına bu kadar geç dönüş yaptılar? İnternet Google tarafından panda güncellemesi gelmeden önce gerçekten tam bir çöplük alanına dönmüş durumdaydı. Yani yeni bir site kurarak birinci sıralara gelme umudu büyük firmalar için bile oldukça zordu. Ancak ilerleyen süreç ciddi bir müşteri kitlesinin varlığıyla beraber arama motorlarının Seo alanına ciddi önem vermesine neden oldu. Bu sayede arama motorları bu işletmeleri kendi bünyelerine katabildiler.

Müşteri Sayısı Artan İşletmeler

En bilindik firmalardan başlamak gerekirse örneğin Apple bu konuda büyük bir Seo hizmeti ile firmasını sağlam noktalara taşıyan bir kuruluştur. Bu yükselişe sadece firmanın isminin var olması yeterli değildir. Google hiçbir firmayı baştan sona tanıyarak bünyesine dahil etmez. O yüzden arama motorlarının en önem verdiği konuda uzman bir siteye sahip olmanız gerekir. Bu uzmanlık alanına da seo denilmektedir. Eğer ki seo alanında güçlü bir altyapı oluşturur ardından kaliteli içerikleri Seo uyumlu bir şekilde hazırlarsanız. Google size çok büyük bir pazar kapısı aralayacaktır.

İnternet ile Müşteri Kazanan İşletmeler

İnternette bu atılımı yapan tek ünlü şirket elbette ki sadece Apple değildir. Apple bu panda uygulaması gelmeden önce de birçok firmayla birlikte internette yerini alıyordu. Ancak bu kadar büyük bir gelişimin yaşanacağı düşünülmediği için küçük firmalar bu yatırımı yapmamışlardı. Bu yüzdende büyük bir müşteri kitlesine bu firmalar erişememişlerdir. Başka bir örnekle doğru Seo uyumu ile birlikte müşteri çekmeyi başarabilen birçok firma sayılabilir. Bkz: Samsung, Arçelik, Vestel, … daha birçok işletme bu konuda yer alabilir. Ayrıca bu örnekler sadece bu durumun çok az bir kısmıdır. Artık internet üzerinde sosyal medya ile birlikte satış yapan firmalar büyük bir kitleye erişim fırsatı elde etmişlerdir.

Kobimedya A.Ş olarak sektörde uzun yıllardır Google optimizasyon (SEO) konusundaki başarımız ile rakiplerinizin 1 adım önünde olacaksınız. Google’da hedeflenen kelimelerde üst sıralarda olmak, markanız için şüphesiz büyük bir yatırımdır. Google optimizasyon danışmanlığımız 1 aylık bir hizmettir. Hizmet içeriğimiz kapsamında;

tr_TRTurkish
Hemen Ara