fbpx

Seo Türleri ve Özellikleri

Türkiye’de “Google Optimizasyonu” veya”SEO” olarak bilinen “Arama motoru optimizasyonu” hizmetimiz ile web siteniz hedef kitleniz tarafından daha çabuk fark edilecek, sitenizi potansiyel müşterileriniz daha sık ziyaret edecektir. Kobimedya ile çalışmak size değer katacak.

İşletmelerin ürün pazarlama ve hizmet reklamını yapma şekilleri gelişmiş durumda. Özellikle internetin gelişmesi ile birlikte milyonlarca kullanıcıya ulaşılması durumu, markaların geleneksel pazarlama yöntemleri yerine dijital pazarlamaya geçiş yapmalarını sağladı. Bunun için en önemli hususlardan biri PPC ve sosyal medya pazarlamasında SEO’nun varlığıdır. Web sitesinin daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesi ve Google arama sıralamalarında daha üst sıralarda görüntülenebilmesi için SEO çalışmaları neredeyse zorunlu oluyor.

Siyah Şapka SEO Nedir?

Arama motorlarındaki hizmet şartlarının ihlal edilmesi halinde kullanılan terim siyah şapka SEO’dur. En büyük olasılık, sayfanın arama motoru suçlarındaki sıralamalarda bir süreliğine yükseltme olasılığıdır. Ancak arama motorunun hizmet şartlarına aykırı olduğu için satış ortaklığı siteleri kapsamında yasaklanmış olması da söz konusu. Burada siyah yapma seo uygulamalarından ve tekniklerden birkaçına değinmek yerinde olur. Bunlar;

– Anahtar kelime doldurulması,
– Yinelenen içerik makaleleri,
– Site açılış sayfası oluşturma,
– Link manipülasyonu olarak sıralanabilir.

Burada bilinmesi gereken en önemli nokta, siyah şapla SEO teknikleri uygulayarak kısa sadede başarı yakalanabilmesidir. Siteye gelen trafik hızla arttığı için Google cezaları da her geçen gün daha karmaşık hale gelebilir. Bu da hem trafik hem de sıralama açısından çeşitli problemler yaratabilir.

Beyaz Şapka SEO Nedir?

Beyaz şapka seo, tamamen arama motorlarının genel şartları ile koşullarına uyumlu olan teknikler barındıran SEO taktiklerini ifade ediyor. Siyah şapka SEO tekniklerinin tam tersi hareket edilerek kullanıcıların karşısına çıkılıyor. Beyaz şapka SEO uygulamaları;

– Mobil uyumlu site oluşturma,
– Orjinal kalitede hizmet ve içerik oluşturma,
– Anahtar kelime açısından zengin bir meta etiketler şeklinde özetlenebilir.

Beyaz şapka seo teknikleri ile arama motorları sonuç sayfasında en büyük iyileştirmeler yapılarak sitenin genel bütünlüğü korunabiliyor. Arama motorlarında üst sıralarda görüntülenmek, site kalitesi ve içeriğini zenginleştirmek isteyenler için bu çalışma grubu tavsiye edilir.

SEO Türleri

Bu noktada iki farklı türden bahsetmek mümkün. Birincisi site ögelerinin optimize edilmesini kapsayan site içi SEO’dur. Site içi SEO’nun temel özellikleri anahtar kelime araştırmasının yapılması, başlık etiketi, meta açıklamalar, URL yapısı, dahili link ve anahtar kelime kullanımı olarak sıralanabilir. İkinci olarak ele alınan site dışı SEO ise, arama motoru sıralamasının artmasını sağlamayı ifade eder. Sitenin güvenilirliğini artırmak, alan adı otoritesinin korunması ve marka bilinirliğinde artış gösterilmesi site dışı SEO’nun kapsamı alanındadır. Daha çok link oluşturma işlemi ile yakından ilgili olan site dışı SEO için, içerik optimizasyonu ile kalite ikilisi birarada temel alınıyor.

tr_TRTurkish
Hemen Ara