fbpx

Seo Uyumu İçin Özgün İçerik Üretimi

Arama motorlarının yapmış olduğu güncellemeler sonucunda özellikle Google tarafından belirtilen bir güncellemede (Panda güncellemesi) ile birlikte Google artık kalitenin peşinde olduğunu söylemiştir. Bunun üzerine güncelleme notlarında özgün içeriklerin Google sıralamalarında çok büyük etkiye sahip olduğunu belirten Google arama motoru bu şekilde bu alanda daha çok kaliteyi yakalayabileceğini düşünmüştür.

Bu duruma göre seo uyumu için özgün içerik üretimi hakkında bilgi almak isteyen insanlar tarafından sıklıkla özgün içerik nedir? Ve nasıl üretilir? Sorusu ortaya çıkmıştır. Bunun üzerine çeşitli kaynaklardan elde edilen bilgiler doğrultusunda özellikle Google tarafından verilen bilgiler doğrultusunda şunları söylemek mümkündür. Öncelikle içerik üretimini belirli adımlara bölmek gerekmektedir. Ardından kaliteli bir içerik üretmek daha kolay hale gelecektir. Bunun yapılmadığı takdirde özgün içerik üretme açısında sorun yaşamak mümkündür.

Özgün İçerik Üretirken Yapılması Gerekenler

1. Öncelikle yazmak istenilen konu hakkında rakip analizi ve rakiplerin kullanmış oldukları anahtar kelimeler üzerine bir analiz yapılmalıdır. Bu konuda çeşitli seo analiz firmalarından faydalanabilir veya ücretsiz olarak Google anahtar kelime planlayıcısı ile işlemler yapılabilmektedir.

2. Özgün bir içerik oluşturmak için farklı sitelerden o konu hakkında bilgiler edinmelisiniz ancak 6 sözcüğü bile aynı şekilde o siteden geçirmek yazının kopya olduğu anlamına gelecektir. Bu yüzden araştırma yapılan sitelerden yazıları alırken dikkatli seçmek gerekmektedir.

3. Hazırlanan içerik seo uyumlu olsun diye çalışırken yazıyı okuyan kişilerin rahatsız olmalarını olanak vermemelisiniz. Bu yüzden yazılan makaleler de daha çok bilgilendirme yaparken kullanıcı için akıcı bir şekilde yazının devam etmesine özen gösterilmelidir. Ayrıca kullanıcıya görseller sunmak kullanıcının içerikten sıkılmamasını sağlamaktadır.

4. Bu adımda belirlenen anahtar kelimeleri kullanırken aşırıya kaçmaktan kaçınılması gerektiğini unutmadan yola çıkılmalıdır. Anahtar kelimeler yazının seo değerini yükseltirken fazla kullanılması spawm olarak algılanarak arama motorlarından eksi puan alarak zor durumda kalınmaktadır. Bu yüzden kullanılan anahtar kelime yoğunluğu %4’ü geçmemelidir.

5. Son adımda sitenin iç kaynaklarının yazı içerinde kullanılmasındaki önem vurgulanmaktadır. Yazının boyutuna göre ki asla yazınız 200 kelimeden aşağı olmamalıdır. Örnek olarak yazılan içerik 400 kelime ise bu içerikte kesinlikle iç seo linklemeleri yapılmalıdır. Yani içerik içerisinde başka bir içeriğinize yönlendirme yapmanız Google tarafından sitenin sadece bir ürün satmak istemediği içerikleri ile insanları bilgilendirerek satış yapmak istediği düşünülmektedir. Ki bu yorumu yapan uzmanlara göre gayet doğru bir söylem olduğu söylenmektedir.

Kobimedya A.Ş olarak sektörde uzun yıllardır Google optimizasyon (SEO) konusundaki başarımız ile rakiplerinizin 1 adım önünde olacaksınız. Google’da hedeflenen kelimelerde üst sıralarda olmak, markanız için şüphesiz büyük bir yatırımdır. Google optimizasyon danışmanlığımız 1 aylık bir hizmettir. Hizmet içeriğimiz kapsamında;

tr_TRTurkish
Hemen Ara