fbpx

Seo Uyumu İçin Zaman Çizelgesi

Sitesini arama motorları kriterleri çerçevesinde uyumlu bir hale getirmek isteyen kişiler genellikle aynı hatayı yapıyor. Arama motoru optimizasyonu yaparken bunu belirli zaman çizelgelerine bölmüyor. Bu da doğal olarak sitenin sürekli güncellenmesi anlamına geliyor. Bazen de aşırı ısrarcı olmak arama motorları tarafından spam yaptığınız anlamını gelebiliyor. Bu konuda kendinize belirli bir düzen belirlemeniz gerektiği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Yani haftanın her günü sitenin optimizasyonunu güncellemek yanlış bir tutumdur.

Bir haftada en fazla 4 gün site optimizasyonu yapılmalıdır. Ki gereksiz yere güncelleme yapmak kesinlikle yanlış olacaktır. Bir içerik sıralamasında 4.sırada yer alıyorsunuz. Birinci olmak için sürekli olarak düzenlemeler yapmak backlinkler vermek yani seo dışı çalışmalar sergilemek zaman içerisinde sıralama kaybetmenize bile neden olabilir. Zaman çizelgesi yaparken 1’er gün aralar ile seo kontrollerinizi yapmanız tavsiye edilmektedir. Bu konuda araştırmalar yapınız. Çeşitli sonuçlar elde edebilmek için seo uyumu açısından zaman kavramını iyi ayarlamak gerekmektedir. En başarılı sonucu kendinizi çok zorlamadan elde edeceksinizdir.

Seo ve Zaman Kavramı Oldukça Önemlidir

Seo ve zaman birbirinden ayrılamaz. Özellikle yeni kurulan bir web sitesi hakkında hemen seo yapma düşünceleri oluşuyor. İnsanlar bu hatayı defalarca yapmalarına rağmen adeta boş sitelere seo uygulamaya kalkıyor ve vakitlerini boşa harcıyorlar. Sitenin açılmasından sonra ilk işiniz bir zaman çizelgesi oluşturmaktır. Haftada kaç gün siteye vakit ayıracaksınız? Bu sorunun cevabı sitenizin hangi konuda olduğuna göre değişecektir. Siteniz için oluşturacağınız zaman programına kesinlikle uygun davranmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sitenizi takip etmek güç bir duruma gelecektir.

Zamanınızı Boşa Harcamaktan Kaçının

Sitenizi incelemekte olduğunuz günler içerisinde bir günü dahi kaçırmak 2 haftayı kaçırmak anlamına gelecektir. Sosyal yaşantınızdan vazgeçmeyiniz. Ancak işinizi doğru bir şekilde takip etmelisiniz. Uzmanlar tarafından bu şekilde açıklanan durumda uzmanlar salı günü yapılacak bir trafik analizi hizmetinin bir kere aksatılmasının gelecek salıya dair sorunlar yaşatacağını söylüyorlar. Çünkü siteniz o salıya kadar almış olduğu trafik alanını gelecek salı elde edemeyebilir. Trafik kontrolünde incelenen içerikleriniz de anahtar kelimelerdeki sıralama araştırmalarınızın da eksik olması o hafta yaptığınız işin tam net derecesini göstermeyecektir.

Kobimedya A.Ş olarak sektörde uzun yıllardır Google optimizasyon (SEO) konusundaki başarımız ile rakiplerinizin 1 adım önünde olacaksınız. Google’da hedeflenen kelimelerde üst sıralarda olmak, markanız için şüphesiz büyük bir yatırımdır. Google optimizasyon danışmanlığımız 1 aylık bir hizmettir. Hizmet içeriğimiz kapsamında;

tr_TRTurkish
Hemen Ara