fbpx

Seo Uyumunda Ön Yüz Optimizasyonu

Bir bilişim topluluğunda fark edilen özelliklerde artık çeşitli yenilikler yapıldığı uzmanlar tarafından gözlemlenmiştir. Artık eskisi gibi adres çubuğuna site adlarını yazıp uzantısını ekleyip arama gibi dönemler geride kaldı. Bu yüzden artık bildiğiniz üzere arama motorları devreye girmeye başladı. Bu arama motorları sayesinde araştırma olanağı gelişmiş olan internette insanların daha kaliteli içeriklere ulaşmalarını isteyen bu arama motorları yöneticileri getirdikleri “ön yüz optimizasyonu” yeniliği ile artık daha kaliteli hizmetler sunabiliyor. Ön yüz optimizasyonu nedir? Bu soru ise birçok kişi tarafından merak konusu haline geldi. Ön yüz optimizasyonu, örneğin bir kişi A kitabı diye bir arama yapıyor.

Arama sonuçlarında çıkan sitelerden birine girdiğinde karşılaşmış olduğu sitenin sizin tarafınızdan görünüşü olarak algılanıyor. Bu yeni gelen eklenti ile birlikte bu konuda uzman olan kişiler belirtiyor ki büyük firmalar tarafından yoğun bir talep görülüyor. Firmaların bu alanda kendilerini daha kesin sonuçlar elde edebilecekleri profesyonel yardımlara ihtiyaçları vardır. Bu uzmanlar siteler üzerinde HTML, CSS ve Js dilleri üzerinde uzman oldukları için siteyi kullanıcı ile buluşturma üzerine daha düzgün bir hale getirebilirler.

Seo Uyumu Tek Başına Yeterli Olmayacak

Artık sitenizde SEO uyumlu makaleler sunmanız yeterli olmayacak. Çünkü bu yeni gelen uygulama ile front end developer olarak adlandırılan ön yüz geliştiricileri artık bir sitenin olmazsa olmazı haline gelecek. Arama yapan insanların bilmediği bir konu olarak görülse de zaman içerisinde daha kaliteli içerikli içeriklere ulaşan kişiler tarafından arama motorları sisteminin değiştiği fark edilecektir. Bu sitenin arka planında yer alan kodlamaların aslında size yeterli sonucu sağlayamadığı konusu… Bu konu gerçekten çok önemli bir konu bu kişiler sitelerin arka planında SEO başta olmak üzere birçok konuda yenilikler yapıyorlar. Ancak yeterli bilgileri elbette ki tam olarak verebilmeleri mümkün değil. Yani kullanıcıların göreceği ön yüze bu kişiler bu bilgileri yansıtamıyor. Bu yüzdende artık firmaların birer ön yüz tasarımcısına ihtiyacı olduğu kanıtlanmış oluyor.

Ön Yüz Seo Optimizasyonu Mobil İçin Geçerli Mi?

Bu konuda çok kişi tarafından bu soru soruluyor. Asıl bu konuda bu uzmanlara ihtiyaç duyuluyor. İnsanlar bilgisayarları ile çok ilgili olmadıklarının yanı sıra normal bir gün içerisinde en büyük vakit alan işlemler her zaman telefondan gerçekleşiyor. Telefon demek internet alanında mobilcilik kavramını kapsamaktadır. Mobil ön yüz seo optimizasyonu da bu konuda o yüzden geçerli bir hal almıştır. Daha çok kullanıcı olduğu için firmaların daha çok dikkat ettiği bir seçenek haline gelmiştir.

Kobimedya A.Ş olarak sektörde uzun yıllardır Google optimizasyon (SEO) konusundaki başarımız ile rakiplerinizin 1 adım önünde olacaksınız. Google’da hedeflenen kelimelerde üst sıralarda olmak, markanız için şüphesiz büyük bir yatırımdır. Google optimizasyon danışmanlığımız 1 aylık bir hizmettir. Hizmet içeriğimiz kapsamında;

tr_TRTurkish
Hemen Ara