fbpx

Sosyal Medya Reklamcılığı

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya, geçtiğimiz yıllarda ve günümüzde çok fazla gelişme gösteren bir sanal ortamdır. İnsanlar, sosyal medya üzerinden internet aracılığıyla diğer insanlarla iletişim sağlama, sosyalleşme, bilgi edinme gibi hizmetleri çok hızlı ve kolay bir şekilde elde edebilmektedirler. İnsanlar günümüzde internet aracılığıyla hemen hemen tüm işlerini yürütebilmektedirler. İnternet ve diğer teknolojik gelişmeler sayesinde insanların internette vakit geçirme süreleri oldukça artmış ve internet kullanım oranları da bununla birlikte artış göstermiştir. Bugün sosyal medya hizmetleri oldukça fazla insan sayısına hizmet etmektedir.

Sosyal Medya Ve Sosyal Medya Reklamcılığı

Sosyal medya kullanıcı kitlesi her gün artan ve sürekli artmaya devam eden bir hizmettir. İnsanların internette ve sosyal medyada geçirdikleri sürelerin sürekli artmasından dolayı sosyal medya hizmetleri de insanları çok çeşitli alanlara yönlendirmektedir.

İnsanlar sosyal medyanın sağladığı yararları fırsatlara çevirmişler ve bunlardan kazanç da sağlamaya başlamışlardır. Sosyal medya kullanımının artması ve kullanıcı oranıyla birlikte kullanıcı sayısının da çok fazla olmasından dolayı insanlar satış sektöründe satmak istedikleri ürünleri, daha fazla müşteri potansiyeline ulaşabilmek için sosyal medya hesaplarında belirli ücretler karşılığında reklam olarak vermektedirler. Bu sayede sosyal medya kullanıcıları olan insanlar bu satılan ürünün reklamlarına maruz kalarak ürünü inceleyip satın almak isteyip istememelerine göre karar vermektedirler. Bu şekilde satıcı olan insanlar çok fazla emek ve çaba harcamak zorunda kalmadan çok sayıda kişiye ulaşma fırsatı bulmuş olmaktadır. İnsanların bu şekilde internet ve sosyal medyadan faydalanması, işlerini daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yapmalarını sağlamış olmaktadır.

Kobimedya olarak 13 yıllık tecrübemizi müşterilerimize aktararak, müşterilerimizin sektöründe tanınır, bilinir, marka algısı pozitif yönde yüksek, kârlı şirketler haline gelmelerini sağlıyoruz. Bilişim ve medya alnında hizmet veriyor olmamız da müşterilerimize 360 derece pr hizmeti vermemizi sağlıyor. Sosyal medya danışmanlığı alan bir firmaya bilişim konusunda veya basın danışmanlığı konusunda da hizmet verebiliyoruz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara