fbpx

Sosyal Medya Sayesinde Yayılan İşletmeler

SOSYAL MEDYADA MEŞHUR OLMUŞ 10 İŞLETME

Günümüzde en aktif kullanılan sosyal medyalar olan instagram, foursquare, twitter, facebook, youtube gibi paylaşım siteleri sayesinden meşhur olmuş işletmelerden mekanlar nerelerdir? Sosyal medya fenomenleri nerelerde bu fotoğrafları çekiyor? Fenomenler nerelerde takılıyor? Çok uzakta değil İstanbul’ da bulunan o meşhur işletmeler ve mekanları sizler için araştırdık. İşte sosyal medya sayesinde meşhur olmuş 10 işletme:

1. MİSK
Yeni açılmış Emirgan’da bulunan bu kafe ve çiçekçi şimdiden bloggerların vazgeçilmez mekanlarından. Pastel ve beyaz renklerin hakim olduğu kafeye gidip pancarlı latteyle fotoğraf çekinip sosyal medyada paylaşmayan kalmadı.

2. MÜZ
Geniş camekanı, ahşap objeleri, bol bitkileriyle sosyal medyada ün kazanmış bir diğer işletmedir.

3. BLENDED GREENS
Akaretler Beşiktaş arasında minicik bir kafe. Mekan küçük ama instagram resimleri çekmek için bloggerlar tarafından büyük ilgi görüyor.

4. MELEZ TEA LAB
Sarıyer Reşitpaşa’ da bulunuyor. Beyaz mermerimsi dekorasyonuyla bloggerler için yine vazgeçilmez bir mekan.

5. MAGNUM KAFE
Bağdat Caddesinde bulunan pop-up kafenin bahçesi sosyal medyada büyük ilgi gören mekanlardan. Palmiye ağaçları ve kafeslerle çekilen pozlar fazlaca beğeni alırken kimiside sadece müthiş lezzetler için mu mekanı tercih ediyor.

6. KARAKÖY JUNK
Değişik pozlar ve değişik objelerle fotoğraf çekmek isteyenler için mükemmel bir mekan. Retro objeler, etnik desende halıları, neon ışıklarla renklendirilmiş ortamı bloggerlar için bir cennet.

7. ŞİŞHANE/ KARAKÖY SOKAK SANATLARI DUVARI
Her bloggerin vazgeçilmezi. Grafiti ve sokak sanatı olmayan bloggerlara blogger demiyoruz. Sosyal medyada en çok beğeni alan fotoğraflarından bir tanesi şüphesiz ki bu mekanda çekilmiş olan kareler. İstanbul’ da Karaköy’ de, Galata’ da, Cihangir’ de ara sokakları dolaşarak birçok grafitiyle bezenmiş sokak bulabilirsiniz.

8. OLD JAVA COFFEE ROASTERS
Önce Galata sonra Moda’daki yeri tam bir sosyal medya mekanı. Bloggerların kahvelerinin yanı sıra dekorasyonuyla da ilgilendiği bir mekan. Minimal bir işletme.

9. STORY COFFEE
Moda’da bulunan bir kahve dükkanı ve sosyal medyada oldukça popüler. Pankekleri de oldukça meşhur.

10. SPLENDİD HOTEL
Bloggerların bir diğer uğrak noktası. Büyük Ada’nın en büyük oteli. Filmleri anımsatan dekorasyonuyla otelin hem dışında hem içinde mükemmel pozlar çekebilirsiniz.

Kobimedya olarak 13 yıllık tecrübemizi müşterilerimize aktararak, müşterilerimizin sektöründe tanınır, bilinir, marka algısı pozitif yönde yüksek, kârlı şirketler haline gelmelerini sağlıyoruz. Bilişim ve medya alnında hizmet veriyor olmamız da müşterilerimize 360 derece pr hizmeti vermemizi sağlıyor. Sosyal medya danışmanlığı alan bir firmaya bilişim konusunda veya basın danışmanlığı konusunda da hizmet verebiliyoruz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara