fbpx

Sosyal medya yönetimi ve markalar için önemi

Günümüzde sosyal medya yönetimi , markalar için olmazsa olmaz dijital stratejilerin başında gelmektedir. Sosyal medya aynı zamanda , çok önemli bir pazarlama ağıdır. Kimi firmalar sosyal medyada varlıklarını göstermek , kârlılıklarını artırmak için milyar dolarlık bütçeler ayırırken ; şirketlerin büyük bir kısmı halen bu hizmeti profesyonel olarak yapmaktan oldukça uzak bir yaklaşım sergilemektedirler. Sosyal medyada hesabı olan, kişisel olarak paylaşımda bulunan herkesin bu işi yapabileceği gibi yanlış bir anlayışı benimseyerek ; başka bir pozisyonda çalışan personellerine bu görevi vermekte ve herhangi bir strateji, plânlama olmadan gerçekleşen paylaşımlarla farkında olmadan markalarının algısını zayıflatmaktadırlar.

Oysa paylaşımlarınız sosyal medyada görücüye çıkmadan önce ; kullandığınız içerik , paylaşım dili, hedef kitle, paylaşım saatleri, sektörünüzün analizi gibi çok önemli kriterlere göre belirlenmelidir. Takipçilerinizin ilgisini çekecek ve markanızla olan iletişimlerini artıracak paylaşımlar yapılmalıdır. Doğru paylaşımlar , doğru sosyal medya stratejileri size yeni iş zincirleri oluşturacak, şirket verimliliğinizi yükseltecektir.

Yapılan araştırmalara göre; markalarla sosyal medya platformları üzerinden iletişime geçen hedef müşteriler %15 oranında diğer müşterilerden daha çok harcama yapmaktadırlar.

Ayrıca sosyal medya hesabınız kalıcı müşterilerinizi artırmanın en etkin platformlarından biridir. Bir nevi sadık müşterilerinizin de toplandığı ve etkileşime geçtiği bir alandır. Müşteri geri bildirimi konusunda da çok önemli fırsatlar yaratmaktadır.

Markanızla ilgili kampanyalarınızı , yeni çıkan ürünlerinizi , düzenlediğiniz etkinlikleri, sosyal medya yönetimi konusunda profesyonel hizmet satın alarak destekleyebilir , kalıcı müşterilerinizle bağ kurabilir , yaptığınız yatırımın geri dönüşümü sağlayabilir, satışlarınızı artırabilirsiniz. Markaya özel içerikler, klâsik pazarlama anlayışından farklı stratejilerimizle profesyonel sosyal medya hizmetimizi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara