fbpx

Sosyal Medyada En Etkili Markalar

Sosyal medya, markalar açısından büyük önem taşımaktadır. Social Brands’da Türkiye’de hizmet veren, sosyal medyada yer alan markaların kapsamlı marka endeksini yapan bir firmadır. Yaptığı çalışmayla sosyal medyada en başarılı ve etkili markaları belirlemektedir. Yapılan son çalışmada 20 binden fazla marka sosyal medyada incelenmiştir.

Temmuz ayında açıklanan sıralamaya göre sosyal medyayı en etili kullanan firma Madame Coco olmuştur. Ardından English Home ve Türk Hava Yolları takip etmektedir.

En Etkili Marka Madame Coco

30 Haziran tarihleri arasında markaların, Facebook başta olmak üzere, Instagram ve Twitter sosyal medya sayfalarında performansları SocialBrands taradından en ince ayrıntısına kadar değerlendirilmiş ve Madame Coco birinci gelmiştir.

Sosyal medya üzerinden performansını arttıran English Home, diğer markalar arasında ikinci, Instagram’da ise birinci olmuştur. Türk Hava yolları ise başarısını sürdürerek tüm markalar içinde üçüncü olmuştur.

En etkili markaların incelendiği araştırmada iletişim, bankacılık ve otomotiv sektörleri sosyal medyada en etili sektörler arasında yerlerini almıştır. Diğer markalar arasında ilk 10’da Zen Pırlanta, Türk Telekom, Ziraat Bankası, Audi ile Bmw ve Türkcell yer almıştır.

20 Bin Marka’nın İncelenmesi

SocialBrands algoritması, markaların sosyal medya hesaplarına takip, analiz ve yönetim araçları veren akıllı iş platformu BoomSonar Suite’in teknolojisi ve BoomSocial verilerini kullanarak çalışmaktadır. Bütün markaların verilerini büyük veri yöntemiyle analiz etmektedir.

Sosyal Medya hizmetlerimiz ile ilgili bizden bilgi alabilirsiniz. http://kobimedya.com/iletisim/

Kobimedya olarak 13 yıllık tecrübemizi müşterilerimize aktararak, müşterilerimizin sektöründe tanınır, bilinir, marka algısı pozitif yönde yüksek, kârlı şirketler haline gelmelerini sağlıyoruz. Bilişim ve medya alnında hizmet veriyor olmamız da müşterilerimize 360 derece pr hizmeti vermemizi sağlıyor. Sosyal medya danışmanlığı alan bir firmaya bilişim konusunda veya basın danışmanlığı konusunda da hizmet verebiliyoruz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara