fbpx

Tripadvisor olumsuz yorum kaldırma ve sıralama artırma

Tripadvisor 225 milyondan fazla kullanıcısı ile dünya çapında popüler olan bir seyahat uygulamasıdır. Gitmek istediğiniz lokasyonda arama yapabilir, daha önce buraya giden gerçek kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz. Tripadvisor tamamen ücretsizdir. Ancak yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Tripadvisor, Google gibi kaliteli içeriğe sahip olabilmek için, geliştirdiği yazılımlarla sadece gerçek kullanıcıların yorumlarına olanak tanımaktadır.

Tripadvisor , kaliteli içerikleri, güvenilir yorumları ve adil puanlama sistemi sayesinde seyahat uygulamaları arasında rakipsiz bir platformdur. Türkiye’de yeni yeni popüler hale gelen Tripadvisor önümüzdeki 1-2 yıl içinde özellikle sık seyahat eden  kullanıcılar açısından vazgeçilmez olacaktır.

Ancak bu platformun önemi, özellikle otel ve restaurant sahipleri tarafından tam anlaşılamamış durumdadır. Türkiye’de bulunan bu otel veya restaurantların hesapları, Tripadvisor’da sahipsiz olarak görünmektedir. Aslında itiraz edildiğinde kaldırılabilecek olan yorumlar, nasıl kaldırılacağı bilinmediğinden kötü yorum olarak işletmelerin sayfalarında durmaktadır. Bu durum belki de en çok rakip otel veya restaurantların işine yaramaktadır. Düşünsenize, Tripadvisor kullanıcısı bir kişi tatil için bir otelde konaklayacak; Tripadvisor yorumlarını okuyup o otele gitmekten vazgeçebilir. Gideceği bölgede diğer otelleri tercih edebilir. Tripadvisor’ı dijital pazarlama aracı olarak kullanmanız çok yerinde olacaktır.

Tripadvisor olumsuz yorumlar kaldırılabilir mi?

Tripadvisor’in da kalitesini koruyabilmesi için katı yayın politikaları bulunmaktadır. Tripadvisor yayın politikalarına uymayan yorumları kaldırma şansınız da var. Ancak bu yorumlar şikayet edilmeden kaldırılmayabiliyor. Böyle bir durumda işletme sahibinin Tripadvisor’a yorum ile ilgili şikayette bulunması gerekiyor. Ancak bu politikalar iyi anlaşılırsa itirazlardan olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Oteliniz hakkında Tripadvisor’da olumsuz yorumlar varsa ne yapabilirsiniz?

Öncelikle yorumun gerçekliğini sorgulayın, yorumu yapan misafiriniz belki de otelinizin gerçekten aksayan bir yanını size göstermiş olabilir. Bu sayede önlem alırsanız, başka misafirleriniz bu durumdan memnuniyetsizlik yaşamayacaktır. Tripadvisor’a yazılan bu yorum sayesinde müşteri memnuniyetinizi artıracaksınız. Eğer yorum hakkında yanlış olduğunu düşündüğünüz bir durum varsa bunu Tripadvisor’a bildirmeniz gereklidir.

Tripadvisor puanınızı ve sıralamanızı nasıl artırabilirsiniz?

Tripadvisor’ı iyi anlamanız, Yorumlara hızlı geri dönüş  yapmanız, olumsuz yorumlar sayesinde aksan konuları tespit ederek düzeltmeniz, Tripadvisor politikalarına uymayan yorumlara itiraz etmeniz  ve Sabretmeniz gerekmektedir. Tripadvisor, sosyal medyadan çok daha önemli bir mecradır.

kobimedya A.Ş olarak Tripadvisor konusunda profesyonel olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Tripadvisor danışmanlık hizmeti için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz..

  • Dijital itibar danışmanlığı
  • Genel optimizasyon çalışması
  • Google İşletme (Harita) kaydı
  • Sosyal medya çalışması
  • Tripadvisor danışmanlığı
tr_TRTurkish
Hemen Ara