fbpx

Tripadvisor

Kobimedya A.Ş. olarak Tripadvisor konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Daha önceki yazımızı bu linkten inceleyebilirsiniz. Dilerseniz bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

2000 yılında yayın hayatına başlayan TripAdvisor inceleme web sitesi seyahat ve ağırlama pazarında çalışır. İlk yıllardaki birkaç yıllık mücadele veren ancak daha sonra küresel çapta en büyük seyahat sitelerinden biri olmak için giderek artan oranda büyük bir büyüme göstermiştir. Gezginler için gerçek bir arkadaş olarak çok önemli bir rol oynamaktadır ve birçok gezgin tarafından sıkça kullanılır. 

Tripadvisor Nedir?

Kendisine 200’den fazla rezervasyon sitesi ekleyen seyahat devi, otel ve pansiyonların fiyatlarını karşılaştırıyor. Gezginlere dünya çapında en iyi fırsatı sunan 4,3 milyon restoran ve 9 milyondan fazla otel arasından seçim yapma seçeneği sunuyor. Tripadvisor’da işletme girişi yapılarak otel ve rezervasyonlar tanıtılır. Kullanıcılar çekici görüntülerle ve odanın kısa bir açıklamasını ekleyerek müşterilere hizmetini tanıtır. 

TripAdvisor devasa dijital hizmetlerden biridir ve çevrimiçi seyahat planlama ve rezervasyon hizmetine sahip web platformudur. Dünyanın en büyük seyahat sitesi olan TripAdvisor, gezginlerin kendileri için en uygun ve en düşük fiyatı bulabilmesini sağlar. TripAdvisor’daki konaklama yeri, restoran ve gezilecek yerler sayısı 8.5 milyonu aşmıştır. 

TripAdvisor tarafından kapsanan destinasyon sayısı 135 binden fazladır. TripAdvisor’da listelenen otel sayısı yaklaşık 1,5 mlyondur. TripAdvisor uygulamasının indirilme sayısı 300 milyonu aşmıştır. Kullanıcıların yarısı Tripadvisor platformuna mobil uygulaması ile erişim sağlıyor. Tripadvisor, reklamdan ve rezervasyon ücretlerinden kendi gelirini sağlar. 

Tripadvisor Gelirleri

TripAdvisor’ın üç tür reklam geliri vardır. Birincisi, şirkete sitedeki oteller ve diğer hizmetler için reklam göstermek için ödeme yapılan geleneksel görüntülü reklam tabanlı reklamcılıktır. İkincisi, bir kullanıcının bir otel veya şirketine ait web sitesinde rezervasyon yapmak için her tıkladığında ödeme aldığı tıklama tabanlı reklamcılık ürünü vardır. Son olarak, şirket, işletmelerin hizmetleri hakkında daha fazla bilgi göstermesi için ödeme yaptığı abonelik tabanlı reklamcılıktan para kazanır. TripAdvisor ayrıca, oteller, turistik yerler ve kiralık tatil yerlerinin rezervasyon ücretlerinden de para kazanmaktadır. 

TripAdvisor ayrıca, anında rezervasyon sistemi sayesinde oteller, turistik yerler ve kiralık tatil yerlerinin rezervasyon ücretlerinden de para kazanmaktadır. Anında rezervasyon, gezginlere TripAdvisor’da konaklamalarını hemen ayırtmaları için gereken tüm bilgileri verir. TripAdvisor, canlı fiyatlarınızı ve kullanılabilirliğinizi doğrudan giriş sayfanızda görüntülemek için işbirliği yapar. 

Rezervasyon işlemi, tüm küresel para birimlerinde masaüstü, tablet ve mobil platformlar için tamamen optimize edilmiştir. Rezervasyonları doğrudan bağlantı ortağınız aracılığıyla alacaksınız, sadece tamamlanan konaklamalar için komisyon ödeyecek ve performansınızla ilgili özel verilere erişebileceksiniz. Bu gelir akışlarına ek olarak TripAdvisor, üçüncü taraf sitelerle içerik lisanslamaktan da para kazanıyor. 

tr_TRTurkish
Hemen Ara