fbpx

E -ticaret sitesi ve inovasyon

Zaman yerinde sayma değil , teknolojinin gereklerine uyarak hızlı yatırımlar yapma zamanı. Yıllardır klâsik reklam kampanyalarının dışına çıkmayan, halen teknolojiye olabildiğince kapalı binlerce firma bulunuyor.

Piyasa koşullarının değiştiği şu dönemde, birçok girişimcinin kafası karışık. Kârlılığı artırmak , e-ticaret çağına ayak uydurup işlevsel bir e ticaret sitesi yaptırmak plânlarınız dahilinde . Ancak bir türlü başlayamıyor, nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. İnternet kullanımı ve internetten yapılan alışveriş hacmi özellikle son 6-7 yıldır inanılmaz bir yükseliş trendinde. Oyuncak sektörü, kozmetik sektörü, ayakkabı sektörü, tekstil sektörü, gıda sektörü ve daha birçok sektörde her geçen gün yepyeni e-ticaret siteleri açılıyor. Ancak pek tabiki hepsi başarılı olamıyor .

Başarılı olmanız için 2 önemli kriter var.

İnovasyon ve pazarlama.

İnovasyon; daha önce uygulanmamış yeni fikirleri ticari anlamda hayata geçirip, rekabeti artırmayı ifade eder. Şirketini rakiplerinden öne taşıyacak, herkesin rağbet edeceği bir ürün bulmak veya bu ürün diğerlerinden daha az maliyetle üretmek ve yaratıcı e-ticaret sitesi yaptırarak piyasaya sunmakla mümkün olabiliyor. Bildik şirket yönetme şekilleri ile değil. İnovasyon için çok büyük bir buluş bulmanız gerekmiyor. Burada önemli olan başka kişilerin düşünmediğini bulmak, kâr ve ciro sağlayacak yenilikleri pazara sunmak.

Pazarlayacağınız ürünü bulduktan sonra; süratle farklılığınızı ortaya çıkaracak, rekabet üstünlüğünüzü sağlayacak iyi bir e-ticaret siteniz olmalı.

İş hayatında farklılıkları görmek önemlidir. Zamanında e ticaret sitenizi açarak, dijitalleşmeye geçmezseniz , sonrası her geçen gün daha da zor olacaktır. Çünkü herkes bu pazarda yerini almaya ve markasını konumlandırmaya başladı. Hızla artan e-ticaret siteleri içinde kendinize alan bulmakta ve bu alanı kâra dönüştürmekte geç kalabilirsiniz..

urUrdu
ابھی کال کریں