fbpx

Viral reklamlar ne zaman ortaya çıktı?

Viral reklamcılığın ne zaman ve nasıl ortaya çıktığı ile ilgili kesin bir bilgi olmamakla birlikte, çeşitli teoriler mevcuttur. Bunlardan bir tanesi de bu reklam yönteminin ücretsiz e-posta servisi Hotmail tarafından farkında olunmadan başlatıldığı yönündedir.
Hotmail, ilk zamanlarında mevcut üyelerinin arkadaşlarına, ailelerine hızlı bir şekilde ulaşmak amacıyla kendi servisinden atılan her e-postanın altına otomatik olarak ‘’Ücretsiz e-posta hesabı için bugün Hotmail’e üye olun’’ şeklinde bir mesaj yerleştirmiştir ve bu yöntem kısa sürede yüzbinlerce kişinin kısa sürede Hotmail’e üye olmasıyla sonuçlanmıştır.
Hotmail’in bu yönteminin, bugün Facebook’un ‘’paylaş’’ ve Twitter’ın ‘’retweet’’ özelliklerinin de başlangıç noktası olduğu düşünülmektedir.

Viral reklam konusunda hizmet almak isterseniz bize http://kobimedya.com/iletisim/ bu adresten ulaşabilirsiniz.


Kobimedya A.Ş olarak sektörde uzun yıllardır profesyonel işlere attığımız imza ve satış sonrası güçlü desteğimiz ile kurumsal firmalar tarafından dijitale yön veren şirket olarak tercih ediliyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz dijital hizmetlerle şirketlerin verimliliğini artırıyoruz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara