fbpx

Yeni Nesil Reyting Ölçümleri

Yeni Nesil Reyting Ölçümleri Nasıl Olur?

Geçmişte reyting ölçümleri bazı cihazlar bir bölgedeki evlerde televizyonlara bağlanılarak gerçekleştiriliyordu. Gelişen teknoloji ile beraber bu durumda artık yerini çok daha başka yöntemlere bıraktı. Gelişen teknolojiye kendini teslim eden reyting ölçümü artık neredeyse herkesin sosyal medya kullanmasından dolayı belli başlı bölümlere ayrıldı. Evlerde izlenen filmler diziler ile sosyal medya etkileşimleri de göz önüne alınarak yapılan reyting ölçümleri çok daha doğru sonuçlar alınmasına yardımcı oluyor.

Etkileşim Reyting Aracı Nedir?

Bir dizi yayınlandığı akşam sosyal medyada trend topic olma durumu, yorum yapılma durumu, beğeniler göz önüne alınarak kaç kişinin ne kadar izlediği bilgisine ulaşmak artık çok daha kolay bir hal aldı. Artık diziler akşam yayınlanıp bittiğinde ki reytingle kalmayıp sonrasında internet üzerinden izlenme sayısı da göz önüne alınır. Bir dizi veya film RTÜK tarafından çok fazla kesintiye uğruyor ise insanlar her zaman televizyondan izlemeyi tercih etmeyebilir. Durum böyle olunca diziler televizyonda bittikten sonra internet üzerinden çekimlerini paylaşırlar ve izlenimleri reytinglere dahil edilir. Gelişen ve değişen dünya ile artık televizyonlarda internet olması ve Android özellikli olmaları sebebi ile insanların neler izledikleri de otomatik olarak reyting firmalarına bir bilgi olarak sunulabilir. Bilinen en büyük reyting firmasının adı Somer’dir. Reytinglere göre diziler ve programlar yayına alınıp veya kaldırılabilir. Bir program ve dizi için reyting çok önemlidir.

Kobimedya olarak 13 yıllık tecrübemizi müşterilerimize aktararak, müşterilerimizin sektöründe tanınır, bilinir, marka algısı pozitif yönde yüksek, kârlı şirketler haline gelmelerini sağlıyoruz. Bilişim ve medya alnında hizmet veriyor olmamız da müşterilerimize 360 derece pr hizmeti vermemizi sağlıyor. Sosyal medya danışmanlığı alan bir firmaya bilişim konusunda veya basın danışmanlığı konusunda da hizmet verebiliyoruz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara