fbpx

Inscription à Google Map

Google Business est un service gratuit proposé par Google. Avec ce service, les utilisateurs peuvent facilement joindre votre entreprise. Cependant, comme il est gratuit, vous pouvez vous perdre parmi ces enregistrements que tout le monde ajoute. La mise à jour continue de votre enregistrement d'entreprise conformément à la règle aidera votre entreprise à se démarquer.

maps-google

Google aramalarında sıkça karşımıza çıkan haritalar, mobil teknolojinin gelişmesi bağlı olarak lokasyon bilgisinin öneminin arttığının göstergesidir. Sektörünüzle alakalı aramalarda haritanızın çıkması için Google’a harita kaydı yapılması gerekmektedir. Hedef kitlenize ulaşmada etkili bir ayrıntı olan harita kaydınızı, firmanız adına biz yapıyoruz.

Harita kaydını neden yaptırmalıyım?

 • Google’ın sunduğu bu hizmet sayesinde işletmenizi hedef kitlenize daha çabuk duyurabilirsiniz.
 • Google’da sektörünüzle ilgili anahtar kelime aramalarında haritanız sonuçlar içerisinde yer alabilir.
 • Harita hizmetine kayıt olmanız için web sitenizin olmasına gerek yoktur.
 • Bu sayede çok kısa sürede, çok daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz.
 • Müşterileriniz işletmenizin adresini daha kolay bulabilir.

Google harita kaydı başvurusu hemen yapılabilmektedir. Harita kaydı başvurusu yapılırken kullandığımız, işletmenize ait telefon numarasına, Google tarafından aranarak veya sms gönderilerek bir onay şifresi verilir. Bu şifreyi bize göndererek kayıt işleminizi tamamlarız. Google bazı işletmelerden sadece adres ile doğrulamamızı isteyebilir. Bu durumda da işletmenize ait adrese bu şifreyi kargo ile yollar. Böyle bir durumda da size gelen kargodaki şifreyi iletmeniz yeterlidir.
Haritanızın bu 3 seçeneğe göre yaklaşık olarak aktif olma süreleri;

 1. Onay şifresi aranarak alındığı taktirde, yaklaşık olarak 3 iş günü içerisinde haritanız aktif hale gelmektedir.
 2. Onay şifresi sms yoluyla alındığı taktirde, yaklaşık olarak 3 iş günü içerisinde haritanız aktif hale gelmektedir.
 3. Onay şifresi kargo yoluyla alındığı taktirde, kargonun size gelmesi dahil yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde haritanız aktif hale gelmektedir.
 • Google arama sayfasında sektörünüzle ilgili anahtar kelime aramalarında
 • Google harita (Adres) aramalarında
 • Navigasyon cihazlarında
 • Mobil telefonlarda bulunan işletme aramalarında
 • Google Plus aramalarında
 • Bölgenizden yapılan anahtar kelime aramalarında Google sonuçlarında

Google 2018 yılında Google maps veya Google harita olarak bilinen yazılımını daha fazla özellikle harmanlayarak Google Benim işletmem diğer adıyla Google Business ile karşımıza çıktı. Google bu yazılımına bir şirketin ihtiyacı olabilecek özellikleri de ekleyerek, sadece büyük firmaların değil, dijital dönüşüme uyum sağlayamayan, alt yapısı yetersiz olan küçük ölçekli firmaların da ihtiyaçlarını karşılar duruma geldi.

Google Benim işletmem sadece harita özelliği ile değil, istatistik sistemiyle de göz kamaştırıyor. Google haritaları kullanarak siteye giren ziyaretçi sayısından, harita üzerinden telefon açan kişi sayısına kadar bir şirketin reklam, tanıtım stratejisini geliştirebilecek bilgilerin birçoğunu görebiliyorlar. ,Ayrıca web sitesi özelliği sayesinde, internet sitesi olmayan firmaların da müşterilerine kısa da olsa kendilerini tanıtabilecek bir alan sağlıyor.

Her ne kadar gelişen teknoloji ile birlikte firmalara kendilerini daha fazla tanıtma ve müşteriye daha hızlı ulaşma seçenekleri artıyor olsa da, sistemler de bir o kadar karmaşık hale geliyor. Eğer Google haritalara bütçe ayıramayacak kadar küçük bir firmaysanız, kendi imkânınızla, firmanıza yarar sağlamak adına Google haritalarda varlık göstermeniz mümkün. Ancak hedefiniz daha büyükse, Google haritalar uygulamasına sürekli girecek, tüm gelişmeleri takip ederek harita kaydınızı buna göre entegre edeceksiniz. Google haritaları takip edemeyecek derecede kendi işlerinize kanalize olduysanız, Google haritalarda uzman bir firma ile çalışmanız gerekmektedir. Kobimedya alanında uzman, yenilikleri takip eden bir kadroya sahiptir. Bu sayede Google harita kaydınız sürekli güncel kalacak ve yeni gelişmelere uyumlu hale getirilerek maksimum düzeyde fayda görmeniz sağlanacaktır. Bu konuda bizimle çalışmak isterseniz bu linkten bize ulaşabilirsiniz.

Not: Yukarıda verilen örnekler kesinlik taşımamaktadır. Nerede çıkacağınıza tamamen Google karar vermektedir. Bu hizmet sadece sektörünüz ve anahtar kelimeleriniz baz alınarak, profesyonel olarak Google harita kaydını kapsamaktadır.

fr_FRFrench
Bouton Appeler maintenantAppelle maintenant