fbpx

Bitcoin Nedir, Nasıl Kullanılır?

BİTCOİN NEDİR?

Bitcoin 2009 yılından beri kullanılan para birimidir. Sanal para olarak bilinmektedir. İlk yürürlüğe girdiği zaman, bitcoin fazla umursanmamıştı. Ama şimdi geleceğin parası diye tabir edildiği için birçok kişinin gözlemi altındadır. Bitcoin için bir yazılım programı vardır. Bu program güçlü bir işlemci ve işletim sistemi istemektedir. Bu programı kurarak yavaş yavaş bitcoin sahibi olabilirsiniz. Ya da paranızı bitcoine çevirebilirsiniz. İnternet üzerinde kredi kartı ile bitcoin satışı yapan birçok site bulunmaktadır. Ama güvenli olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Ayrıca bitcoin enflasyondan etkilenmez. Diğer para birimlerine göre de masrafsızdır. Bu yüzden bitcoin insanlar tarafından vazgeçilmez bir hale geliyor.

BİTCOİN NASIL KULLANILIR?

Sanal para olan bitcoini İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde kabul eden web sitelerinde  kullanabilirsiniz. Bitcoinlerinizi normal paraya dönüştürerek veya birine para göndermek için kullanabilirsiniz. Bitcoin satın almadan program üzerinden kazanmak biraz zordur. Çünkü çok zaman ve elektrik masrafı yapmanız gerekmektedir. Ancak zaman ve masrafları göze alırsanız  bitcoin zengini bile olabilirsiniz.


Kobimedya A.Ş olarak sektörde uzun yıllardır profesyonel işlere attığımız imza ve satış sonrası güçlü desteğimiz ile kurumsal firmalar tarafından dijitale yön veren şirket olarak tercih ediliyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz dijital hizmetlerle şirketlerin verimliliğini artırıyoruz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara