fbpx

Hotel Channel Manager Hizmeti

Kobimedya A.Ş. olarak otellere channel manager hizmeti sunmaktayız. Otelleri dijital ortamda hizmet veren popüler otel satış sitelerinde yer almasını sağlıyoruz. Çalıştığımız partnerlerle beraber, tüm satış kanallarının etkin ve güncel kullanılma imkanını sunuyoruz.Bu sayede oteller zahmetsizce dijital mecrada gelirlerini arttırabiliyor. Siz de Kobimedya A.Ş.’ nin bilgi birikimlerinden yararlanarak gelirinizi arttırmak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

Hotel Channel Manager Nedir?

Turizm ve otelcilik sektöründe pazarlama kanallarında teknoloji kullanımı her geçen gün hızla artmaktadır. Verim yönetimi sayesinde gelirleri artırmaya yönelik yapılmış olan bilgisayar programlarından birisi de kanal yöneticisi yazılımlarıdır.

Kanal yöneticisi yazılımlarının otellere avantaj sağlayıp sağlamadığının incelendiği bu yazımızda, sektörün pazarlama yapısında online pazarlamanın karmaşık yapısını tek bir çatı altında toplayarak zaman kazandırıcı özelliğinin operasyonel faaliyetlerine ve gelirlerine katkısı incelenmiştir. Otel işletmeleri için kritik ve etkin dinamik fiyatlamalar yaparak, mevcut kapasitelerinde doluluğa ulaşabilmektedir. Otellerin zaman zaman online pazarlama kanallarında olumsuz durumlarla karşılaştıkları da görülmüştür.

Yapılan nitel araştırmalar bu kanal yönetim yazılımlarının başarılı sonuçlar verdiğini ortaya koymuştur.

Hotel Channel Manager aslında sizin için bir çözüm ortağıdır diyebiliriz. Otel işletmelerine yönelik oluşturulmuş bir yazılımdır.

Otelinizin kendi web sitesindeki ve diğer online sitelerde yer alan otelinize ait  fiyat, müsaitlik durumu gibi bilgilerin yer aldığı sayfaları otomatik ve tek bir yerden güncellemenizi sağlayacak bir yazılımdır.
Otelinizin online kanal yöneticisinin düzenli aralıklarla düzenlenmesi gerekir. Bunu yapmak için her zaman her bir web sitesi adresine girip her bir bilgiyi tek tek onaylamanız gerekir. Ancak bu bilgisayar yazılımı sayesinde bu rutindeki işlerinizi rahatlıkla yapabileceksiniz.

Aksi halde karşılaşabileceğiniz bazı sorunlar vardır. Örneğin Booking.com’un kendine has bir internet yapısı var ve her gün kendisi de  güncellenen bir site aynı zamanda, hem sitenin gelişmelerini takip etmek hem de her OTA’nın içeriğini bilmek zaman alır.

Görüldüğü gibi, Hotel Channel Manager tek bir platform üzerinden hatasız veri girişlerinizi yapmayı sağlayan faydalı bir yazılımdır.

work-5382501_1920

Kusursuz Çift Yönlü İletişim Altyapısı

Hotel Channel Managment iki yönlü doğru bir iletişim kurar. Hem kendi web sitenizde hem de diğer online kanallarda aynı anda bilgi alışverişinin yer almasını sağlar. Kanal yöneticiniz sisteme otel bilgilerini girince o bilgiler otomatik olarak diğer tüm kanallarda da görülür.

Anlaşmalı olduğunuz tüm online satış kanallarınız için tek bir tıkla fiyat ve müsaitlik bilgilerinizi girin

Oteliniz için kolayca fiyat eşitliği takibi yapın

Otel odalarınızı istediğiniz zaman kontrol edin.

Seçeceğiniz bazı acentelere özel olarak farklı oda fiyatı/müsaitlik bilgisi vs. girişi yapabilirsiniz.

Zamandan, emekten ve paradan tasarruf ederek rutin işlerinizi hem kolaylaştırır hem minimuma indirir.

Diğer Yazılımlar ile Entegrasyonu

Diğer sistem yazılımları ile kolay entegre olabilir. Yine sizlere parada ve zamanda tasarruf etmenizi sağlar. Central Reservation System, Merkezi Rezervasyon Sistemi, Otelinizin ön ofis programı, seyahat acentesi, web sitesi, Otel web sitenizdeki Arama Motoru, Arama Motoru yazılımları ve programları ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hotel Channel Manager Yazılımının Faydaları

Gelirlerinizi arttırma imkanı verir. Birden fazla online satış kanalına ulaşmanızı sağlar. Kolaylıkla artık veri girişlerinizi yapabileceğiniz için bu sıkıntıdan korkmadan sıyrılabilir, tek bir tıkla her bilgiyi aynı yere ulaştırabilirsiniz. Haliyle satışlarınız artacak ve otel geliriniz de artış görülecektir.

Zamandan tasarruf edin. Tek bir yerden bilgilerinizi girerek aslında onlarca siteye aynı anda veri girişi yapmış oluyorsunuz.  Zamandan tasarrufunuz oldukça yüksek olacaktır. Esnek kanal yönetimi sayesinde aynı zamanda istediğiniz anda rebooking yapabilir ve güncelleme yapabilirsiniz.

Bu sistem aynı zamanda yüksek global standartlara sahiptir. Online takvim programları ile uyumlayabilir, bunu dilediğiniz zamanlarda güncellemesini yapabilirsiniz.

Channel Manager Seçerken Neler Göz Önünde Bulundurulmalı

Hotel Channel Manager programının kaç otel tarafından ve hangi oteller tarafından kullanıldığını öğrenin. Her bir müşterinin kaç yıldır bu yazılımı kullandığı yine size iyi bir fikir verecektir. Fazla otel sayısı ve piyasada uzun yıllardır aynı otel tarafından kullanılıyor olması, yazılımın kalitesinin önemli bir göstergesi şeklinde kabul edilir.

Aldığınız Hotel Channel Manager’ın Turkiye’de konumlanmış doğru bir destek sisteminin olduğundan emin olunuz. Yurt dışındaki destek ekipleri çok fazla işe yaramamaktadır.

Ürün karmaşık bir üründür, bu yüzden kullanım ara yüzünün kolay olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Aynı zamanda destek sisteminin neden önemli olduğunun yanıtı burada yatmaktadır. Çünkü sistemin kullanılması için eğitimler verilir.

Bu kuruluma destek olması için otelinizden otel kanal yöneticisini yani yetkili kişiyi görevlendirin.

Hotel Channel Manager’ın hangi kanalları desteklediğini öğrenin.

tr_TRTurkish
Call Now ButtonHemen Ara