fbpx

Geleneksel pazarlama mı , dijital pazarlama mı ?

Pazarlama çok geniş içerikli ve her şirketin itici gücü haline gelmiş bir kavram . Birçok şirkette pazarlama; farklı fonksiyonlara sahip departmanlar tarafından yürütülüyor . Halkla ilişkiler ( pr ), reklam, ürün geliştirme gibi.. Bir şirketteki pazarlama departmanının en temel amacı; tüketiciler için kalıcı markalaşma olmalıdır.

İlk etapta dijital pazarlama, geleneksel pazarlamaya yardımcı bir araç gibi görülüyordu. Genç jenerasyon ve internet kullanımının büyük oranda artması ile geleneksel pazarlama gücünü her geçen gün kaybetmeye başladı. Geleneksel pazarlamanın en önemli araçlarından olan dergiler bir bir kapanmaya başladı. Online dergiler ve internet siteleri çok popüler hale geldi . TV reklamları ise zaten çok üst bir segmente hitap ediyordu. Yeni nesil pazarlama kavramı olan dijital pazarlama ile güçlü markalar oluşmaya başladı. Artık dergi, gazete satış rakamları değil internette tıklanma rekorları vardı. Medyanın yeni yorumu artık internetti. Bu konuda bizimle çalışmak için bu linki http://kobimedya.com/iletisim/ tıklayabilirsiniz.


Kobimedya A.Ş olarak sektörde uzun yıllardır profesyonel işlere attığımız imza ve satış sonrası güçlü desteğimiz ile kurumsal firmalar tarafından dijitale yön veren şirket olarak tercih ediliyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz dijital hizmetlerle şirketlerin verimliliğini artırıyoruz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara