fbpx

Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılır?

Güvenli Alışveriş

Teknoloji ve internetin bizlere kazandırdığı yeniliklerden biri de evimizden kolayca alışveriş yapmak. Peki alışveriş yaptığınız bu siteleri ne kadar iyi biliyoruz ve onlara nasıl güveneceğiz?
Bu siteler sayesinde oturduğumuz yerden sadece kredi kartı numaramızla çok kısa sürede alışverişimizi tamamlayabiliyoruz. İnternetten alışveriş yapmak bu kadar basit gibi görünse de bazen tehlikeli bir hal alabilir. Kredi kartı ve kişisel bilgilerimizi bilmediğimiz bir ortamda paylaşmak işleri bir çıkmaza sokabilir. Tüm bu bilgileri internette paylaşmak ne kadar güvenli?

Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle alışveriş yaparken ürünlerin fiyatları dikkat edeceğimiz ilk basamak olmalı. Bir mağazada 300 liralık bir ürünü internette 70 liraya bulduğumuzda bu sitenin güvenilirliğini sorgulamalıyız. Bu kadar açık ara farkla ürünün satılıyor olması içinize şüphe düşürmeli.
Herkes tarafından tanınmış adı duyulmuş bir siteden alışveriş yapmak siteye olan güveni arttıracaktır.

Web Sitesinin “https” ile Başlaması Önemli!

Alışveriş yapacağınız siteyi iyice araştırın. Sitenin iletişim bilgilerini, mail adresi ve telefon numaralarını araştırın. Bu bilgilerin doğruluğunu kontrol edin.
Alışveriş yapacağınız sitenin bir “güvenlik sertifikası” olduğundan emin olun. Sitenin içinde bunu arayın.

Kargoyu teslim almadan önce mutlaka inceleyin! Ürünün hasarsız ve eksiksiz bir şekilde elinize ulaştığından emin olun ve ondan sonra teslim alın.Kredi kartı yerine kapıda ödeme seçeneğini kullanmak daha güvenli olabilir.

Başkasını bilgisayarı ya da akıllı telefonuyla işlem yapmayın. Herkesin ortak kullanım alanındaki WI-FI ağını kullanmayın. Bu maddelere dikkat ederek siz de oturduğunuz yerden güvenli bir alışverişin tadını çıkarın.

İnternet ve e ticaret danışmanlık hizmetlerimiz ile ilgili bizden bilgi alabilirsiniz. http://kobimedya.com/iletisim/

E-ticaret danışmanlığı hizmetimiz ile sektöre yeni adım atacak firma veya bireyin bilinçlendirilmesi sağlanacaktır. Yaşayarak öğreneceği sıkıntılar ve ciddi maddi zarara girmesi önlenir.

tr_TRTurkish
Hemen Ara