fbpx

Sosyal Medyanın Toplumsal Analizi

Sosyal medyanın gelişmesi ile birlikte toplumun farklı kesimleri çok daha net ortaya çıkıyor. Özellikle bir yanda hayatı doyasıya yaşayanlar varken diğer yanda hayatından memnun olmayan pek çok kişi bulunuyor. Medya, her zaman istediğinizi yansıtabileceğiniz, istemediğinizi gizleyebileceğiniz bir platform olarak karşınıza çıkıyor. Dolayısıyla mutluluğunuzu da mutsuzluğunuzu da sosyal alanlarda göstermek ya da saklamak elinizde olan bir durum oluyor.

Sanal Dünyada Oluşturulan Sahte Yaşamlar

Sosyal medyanın yaygınlaşması ile birlikte azınlık olduğu düşünülen zengin ve gamsız kesimin aslında ne kadar geniş bir alanı kapsadığı görülüyor. Ancak bu görülen ne yazık ki gerçekleri yansıtmıyor. Yani insanlar sosyal medya üzerinden kendileri için oluşturdukları sahte bir hayatı paylaşıyor. Paylaşılan bu hayat dolu paylaşımlar ise bir süre sonra hayatında istediğini elde edemeyen insanları depresyona sokan bir durum oluşturuyor. Sosyal medyanın en tehlikeli olduğu alan ise gelişim yaşında olan çocukları olumsuz etkilemesidir.

Çocukların Sosyal Medya Yanılgıları

Sosyal medyanın daha büyük bir kitleye hitap edebilme avantajı kullanarak sosyal yardım kampanyaları düzenlenebiliyor. Hasta olanlara, yardıma muhtaç olanlara yardım edilebiliyor. Ancak ne yazık ki her an bu kadar verimli olamıyor. Gelişim yaşındaki çocukların psikolojilerine kötü yönde etkileri olabiliyor. Sanalda oluşturulan güzellik algısı sosyal medya aracılığı ile çocuklara iletiliyor ve sağlıksız bir gelişim yaşanmasına neden oluyor. O nedenle ebeveynlerin çocuklarının sosyal medyadan uzak durması adına hamle yapması gerekiyor.

Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetlerimiz ile ilgili bizden bilgi alabilirsiniz. http://kobimedya.com/iletisim/

Kobimedya olarak 13 yıllık tecrübemizi müşterilerimize aktararak, müşterilerimizin sektöründe tanınır, bilinir, marka algısı pozitif yönde yüksek, kârlı şirketler haline gelmelerini sağlıyoruz. Bilişim ve medya alnında hizmet veriyor olmamız da müşterilerimize 360 derece pr hizmeti vermemizi sağlıyor. Sosyal medya danışmanlığı alan bir firmaya bilişim konusunda veya basın danışmanlığı konusunda da hizmet verebiliyoruz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara