fbpx

Web Tasarım

Kobimedya tarafından yapılacak olan kurumsal web siteniz , Güçlü sunucularımızdaki özel yazılımlar sayesinde sorunsuz olarak barındırılacak ve bize 7/24 ulaşarak teknik destek alabileceksiniz.

Web tasarımı son yıllarda hızla değişmektedir. Minimalist tasarım, açık yapılar ve çarpıcı görseller norm haline gelmişken, metin minimumda tutulur ve görsellik ön plana çıkar. Bir web sitesinin tasarımı önem kazanmıştır ve çoğu kez kullanıcının odaklandığı ana nokta haline gelir. Kitlenizi ve sitenizin neleri içermesini istediğinizi düşünmek için zaman ayırarak, sitenizi oluşturmayı ve başlatmayı çok daha kolay hale getireceksiniz.

Günümüzde, iyi tasarlanmış herhangi bir web sitesi, heyecan verici ve büyüleyici bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için videolar, animasyonlar ve resimler kullanır. Kullanıcı deneyimini geliştiren ve daha yüksek dönüşüm oranları sağlayan web sitesi oluşturmak için, yüksek kaliteli görüntüler veya içeriklerle birlikte iyi bir tasarım stratejisine ihtiyaç vardır. 

Görsel Hiyerarşi ve Yazı Tipleri

Görsel hiyerarşi okuyuculara önce neyin okunması ve neyin sonra okunması gerektiğini bildirmekle ilgilidir. Görsel hiyerarşi, insanların bir web sitesindeki metni nasıl okuduğunu ve onlarla nasıl etkileşime geçtiğini ifade eder. Tipik olarak, insanlar soldan sağa, yukarıdan aşağıya doğru okuyacaktır. Ancak, ilk olarak, yukarıdan aşağıya okumak yerine, insanlar genellikle web sitesine girdiklerinde bilgilerin kendileriyle ilgili olup olmadığını görmek için bir web sitesini tararlar. En önemli öğelerinizi okuyucuların gerçekten göreceği yerlere yerleştirin.

Yazı tipi boyutu, nesneler ve yazılar arası boşluk, yön, yazı tipi ve renk vurgularının kullanımı web tasarım için oldukça önemlidir. Yazı tipleri hakkında bilinmesi gereken detaylar vardır. Serif yazı tipleri başlıklar içindir. Serif yazı tipleri web tasarımında çoğu zaman başlıklar için kullanılır. Yazı tiplerinin çeşitliliğini minimum tutmak önemlidir. Karışıklığı azaltmak için bir web sitesindeki farklı yazı tipi sayısını minimumda tutun. En fazla iki veya üç yazı tipi çeşidi olmalıdır. Bazı yazı tipi dosyalarının oldukça büyük olabileceğini ve bunun bir web sitesinin yüklenme süresini yavaşlatabileceğini unutmayın. 

Görüntüler ve Renkler

Renk paletinizi minimumda tutun. Yazı tipleri gibi, sadece 2 veya 3 renkte sabit kalın. Zihninizin arkasında tutmaya değer bir diğer husus, renk körlüğüdür. Bu nedenle renk eşlemelerinize dikkat edin. Hareketli görüntülerden kaçının. Genel olarak, çalışmalar izleyicilerin hareketsiz web sitelerini tercih ettiğini göstermektedir. Dosya boyutlarını küçük tutun. Görüntü boyutlarınızın mümkün olduğunca düşük olduğundan emin olun. Resimler genellikle bir web sayfasının boyutunun ve yükleme süresinin % 60’ını veya daha fazlasını oluşturur. 

Görüntüleri yalnızca alanı doldurmanın bir yolu olarak kullanmayın; ziyaretçiler bunu hemen anlar ve sayfanıza olan ilgisini kaybedebilir. Bunun yerine, yalnızca yararlı bilgileri ileten veya bir ürün hakkında bir şeyler açıklayan görüntüleri kullanın. Resimlerinizle ilişkili lisanslama kısıtlamalarının farkında olun. Çoğu görüntünün telif hakkı vardır, yani sizin veya müşterinizin ihtiyaçlarınıza göre bu görüntülere ödeme yapacaksınız. Çok fazla renk ve çok fazla görüntü dikkat dağıtabilir. Yalnızca beyaz alanı doldurmak için görüntüleri kullanmayın. Sitenize yerleştirdiğiniz her görüntünün bir amacı olmalıdır. 

tr_TRTurkish
Hemen Ara