fbpx

Marka konumlandırma nasıl yapılmalı ?

Markalar milyon dolarlık yatırımlardan önce potansiyel müşterilerin zihninde yaratılır. Marka konumlandırma yaparken, uygulama öncesi marka iletişiminin tüm aşamalarının doğru bir şekilde plânlanması gerekiyor. Şirketlerin en büyük hatalarından biri, rakiplerinin yaptığını taklit ederek büyümeye çalışmaktır. Uzun yıllar sonucunda biz de deneyimledik. Müşterilerimiz asla taklitlerimize gitmiyor. Çünkü hiç kimse bir mücevherin imitasyonuna asla gerçeğine verdikleri değeri vermez. Sözün özü ; hedef müşterilerinizin gözünde ve piyasada güçlü bir marka algısı için yapılması gereken tam tersine farklılaşmaktır.

Her markanın bir vaadi vardır. Günümüz rekabetçi piyasa koşullarında lider marka yaratmak için, marka konumlandırma stratejinizi iyi yapmalısınız. Çalışmalara başlamadan önce yanıtlarını bulmanız gereken sorular var. Bu soruların cevapları size bir yol haritası öncesi yardımcı olacaktır.

  • Markanızın nasıl algılanmasını istiyorsunuz ?
  • Hangi kategoridesiniz ?
  • Hangi kitleye hitap ediyorsunuz ?
  • Hangi gelir grubunu hedefliyorsunuz ?
  • Global mi olacaksınız yoksa bölgesel mi ?

Marka konumlandırma doğru yapılırsa amaçlarınıza ulaşmanız ve yüksek kârlılık elde etmeniz hiç zor değil.


Kobimedya A.Ş olarak sektörde uzun yıllardır profesyonel işlere attığımız imza ve satış sonrası güçlü desteğimiz ile kurumsal firmalar tarafından dijitale yön veren şirket olarak tercih ediliyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz dijital hizmetlerle şirketlerin verimliliğini artırıyoruz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara