fbpx

Kurumsal sosyal sorumluluk nedir?

Kurumsal itibar kavramı ; şirketinizin sürekliliğini koruması ve müşterilerinizin güvenini kazanmanız açısından çok önemlidir. Markanızı konumlandırırken potansiyel hedef kitlenizle, iç ve dış tüm paydaşlarınızla doğru iletişim içinde olmalısınız. Sürekliliğinizi sağlamanın yollarından biri de kurumsal sosyal sorumluluklar üstlenmektir.

Kurumsal sosyal sorumluluk projeleri; her şeyden önce müşterinizle olan duygusal bağınızı güçlendirir. Misyonunuza bağlı kalarak hedeflerinizi gerçekleştirmenize katkı sağlayarak büyümenizi sağlar.

Toplum sorunlarını gözardı etmemek, ülkesine bağlı, çevresine duyarlı iyi bir vatandaş olmanın yanı sıra firmanızın kurumsal imajına da önemli bir katkı sağlayacaktır. Ayrıca personelinizin şirketteki verimliliğini artıracak ; dışarıdaki personel adayı kişilerin de şirketinizde çalışma isteğini yükseltecektir. Doğru plânlanmış bir proje ile markanız, güçlü bir kurumsal imaj, iyi bir algı yönetimi, personel verimliliği gibi birçok olumlu değer kazanacaktır.

Reklam sektöründe hedef kitle beğenileri farklı olduğundan kurumsal imaj ve marka konumlandırma stratejilerinde tek doğru yoktur. Ancak tüm kurumlarda olması gereken ortak payda tasarlanan sosyal sorumluluk projelerinde harekete geçildiğinde ve sonrasında dürüst bir tutum izlemektir. Kurumsal sosyal sorumluluk, süreç başından sonuna kadar şeffaflık ve programlı olmayı gerektirir. Projenin sunacağı hizmetlerden yararlanacak kişilerin söz verildiği gibi beklentileri karşılanmalı, olası kriz durumlarında sağlıklı bir iletişim kurularak, kuruma duyulan güven pekiştirilmelidir.

Türkiye’de ve dünyadaki çok köklü firmalar kurumsal sosyal sorumluluk projelerine gereken önemi vermeye başladılar.

Kurumsal sosyal sorumluluk konusunda hizmet almak istiyorsanız aşağıdaki hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz.


Kobimedya A.Ş olarak sektörde uzun yıllardır profesyonel işlere attığımız imza ve satış sonrası güçlü desteğimiz ile kurumsal firmalar tarafından dijitale yön veren şirket olarak tercih ediliyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz dijital hizmetlerle şirketlerin verimliliğini artırıyoruz.

tr_TRTurkish
Hemen Ara